Události ze dne 2.9.2016

05.09.2016 13:06

Krátce po sedmé hodině oznámila telefonicky pracovnice peněžního ústavu na Palackého třídě, že na jejich vyhrazených parkovacích místech v Rooseveltově ulici parkují neoprávněně cizí vozidla. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala jeden nesprávně zaparkovaný automobil, na který umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po tři čtvrtě na osm byla hlídka telefonicky přivolána do supermarketu na Palackého třídě, kde mělo dojít ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel podezřelý muž z Chrudimi, který se ke svému jednání doznal. Hlídka vyřešila přestupek proti majetku na místě, a to blokovou pokutou.

Ve 12.43 hodin obdržela městská policie na lince 156 oznámení, že ve skate parku ničí mládež rampy. Hlídka zde žádné poškození nezaregistrovala a přítomnou mládež poučila, jak se tam má chovat.

Pět minut před třináctou hodinou vyjeli strážníci do Rooseveltovy ulice, kde před vchodem do jednoho z tamních domů stojí zaparkovaný automobil. Po chvíli se k vozidlu dostavila jeho řidička, která se nesprávným parkováním dopustila dopravního přestupku. Hlídka vyřešila celou věc blokovou pokutou.

Po šestnácté hodině se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátil pracovník prodejny ve Fibichově ulici s tím, že do jejich obchodu vešel opilý muž, který nechce odejít. V uvedené prodejně se nacházel muž z Chrudimi, který byl pod vlivem alkoholu, přesto orientován místem i časem. Následně vyšlo najevo, že tento muž ponechal svoje jízdní kolo opřené o skleněnou výlohu prodejny. Když poté jízdní kolo spadlo na zem, poškodilo při pádu reklamní polep výlohy. Muž tedy na místě uhradil oznamovateli vzniklou škodu a sám z obchodu odešel.

V 19.45 hodin oznámil na linku 156 obyvatel Palackého třídy, že na jeho vyhrazeném parkovacím místě pro invalidy stojí neoprávněně cizí automobil. Strážníci na toto vozidlo umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po dvacáté druhé hodině byli strážníci telefonicky přivoláni k baru na Palackého třídě, neboť hosté tohoto baru chodí kouřit na ulici a přitom se chovají hlučně. Při příjezdu hlídky na místo se před uvedeným barem nikdo nenacházel a na místě byl klid.

Po půl jedné ráno přijala městská policie telefonické oznámení od muže, jenž právě viděl v ulici SNP skupinku mladých lidí, kteří házeli sklenice na vozovku. Hlídka prověřila uvedené místo i přilehlé okolí, ale tuto skupinu lidí nikde nezaregistrovala. Strážníci následně uklidili rozbité sklo z vozovky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑