Události ze dne 2.9.2021

05.09.2021 05:20

Po osmé hodině dopolední informovala městskou policii občanka o tom, že v Městském parku se zdržuje několik bezdomovců, kteří tam činí nepořádek. Strážníci tyto osoby zastihli sedící na lavičce, aniž by se dopouštěly protiprávního jednání, přičemž žádné znečistění v jejich okolí nezpozorovali. Po tomto zjištění hlídka odjela.

V 8.25 hodin byli strážníci přivoláni do Moravské ulice, neboť na tamní travnaté ploše ležela uhynulá kočka. Hlídka toto zvíře vyzvedla a služebním vozidlem je dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byla tato kočka prozatím umístěná do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydána k odborné likvidaci.

Před půl jedenáctou bylo oznámeno na linku 156, že v supermarketu na Palackého třídě došlo ke krádeži zboží. Strážníci v příslušné prodejně zastihli podezřelou místní ženu, jež se ke svému úmyslnému jednání doznala, proto hlídka vyřešila její přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

O několik minut později vyjeli strážníci do Městského parku, protože tam u tenisových kurtů nesprávně parkovaly dva automobily. Hlídka na jeden z nich umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a s přítomným řidičem druhého z nich vyřešila přestupek na místě.

V 17.02 hodin kontaktovala městskou policii občanka s tím, že v Městském parku se obnažují bezdomovci. Hlídka zmíněný park prověřila, avšak žádného člověka bez domova tam nezastihla.

Třicet tři minut po půlnoci byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Václava Peška, neboť tamní obyvatele rušila hlasitá hudba, vycházející z tamního restauračního zařízení. Při příjezdu hlídky byl v uvedené ulici naprostý klid, příslušný podnik byl již uzavřen a uvnitř se nikdo nenacházel. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno.

Před druhou hodinou ranní se obrátil na městskou policii obyvatel Nezvalovy ulice s tím, že pojal podezření, zda se v jejich ulici nepohybuje lupič, neboť jeho pes bez ustání štěká. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak žádného podezřelého člověka tam nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑