Události ze dne 29.3.2021

03.04.2021 01:01

Před čtrnáctou hodinou oznámil na linku 156 občan, že u panelového domu ve Fibichově ulici odchytl volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Strážníci uvedené zvíře od muže převzali a následně dle mikročipu umístěného na jeho těle zjistili příslušnou majitelku z Chrudimi. Po vyřešení přestupku s hlídkou tato žena svého psa v pořádku převzala.

O několik minut později se před služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavila mladá žena, jež strážníkům předala cizí peněženku s doklady a s náušnicemi, jíž zpozorovala téhož dne odloženou na lavičce. Tato peněženka i s obsahem byla uložena do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

V 15.13 hodin byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, kde občan zaregistroval poškozenou lampu veřejného osvětlení. Hlídka tuto informaci prověřila. Vzhledem k tomu, že provedeným šetřením se hlídce nepodařilo zjistit svědka celé události, byla po konzultaci s příslušnou úřednicí Městského úřadu v Chrudimi tato skutečnost zanesena do knihy závad.

Šestnáct minut před osmnáctou hodinou upozornil telefonicky městskou policii řidič na to, že na silnici vedoucí do Vlčnova volně pobíhá pes a dodal, že tam společně s tímto zvířetem, jež přilákal na salám, vyčká na příjezd strážníků. Po příjezdu hlídky se tento pes dal na útěk a odběhl pryč. Strážníci poté prověřili Václavskou ulici i její okolí, avšak toto zvíře již nezaregistrovali.

O minutu později požádal o asistenci strážníků pracovník Odboru životního prostředí při Městském úřadu v Chrudimi, jenž se společně s dalšími muži chystal v Soukenické ulici provést odchyt nutrií, které se zdržovali v okolí tamního vodního náhonu, neboť je bylo třeba přemístit na vhodnější místo. Hlídka během odchytu těchto zvířat dohlížela na bezpečnost silničního provozu a kolem jdoucí lidi informovala o probíhající akci ochránců přírody.

Ve 20.26 hodin oznámil na tísňovou linku občan, že přes Resselovo náměstí právě projelo v rozporu s dopravním značením nákladní vozidlo. Pro vytíženost hlídky se uvedený automobil v katastru města nepodařilo zastihnout.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑