Události ze dne 29.3.2022

31.03.2022 13:02

Krátce po desáté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů ve Fibichově ulici parkují automobily na zeleni. Strážníci na tato tři vozidla umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a s řidičem čtvrtého automobilu vyřešila hlídka přestupek na místě.

Ve 13.36 hodin byli strážníci přivoláni k restauraci v Havlíčkově ulici, neboť na tamním rozvaděči veřejného osvětlení byla otevřená dvířka. Hlídka vyrozuměla příslušného pracovníka Technických služeb, jenž o chvíli později příslušná dvířka zajistil.

Třicet minut po sedmnácté hodině kontaktoval městskou policii obyvatel Vlčnova s tím, že poblíž jejich obce zpozoroval odstavenou káru, přičemž pojal podezření, zda nebyla odcizena. Hlídka po příjezdu na uvedené místo shledala, že zmíněný vozík patří bezdomovcům, jež poté kontaktovala. Tyto osoby uvedly, že svou káru neprodleně odvezou.

Ve 20.18 hodin vyjeli strážníci do Filištínské ulice, protože tam na některých vyhrazených parkovacích místech občan zpozoroval stojící vozidla bez příslušného označení. Hlídka tato parkovací místa prověřila a poté na jeden automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před dvacátou druhou hodinou informoval městskou policii muž o tom, že u jednoho z bytových domů v ulici Na Rozhledně zaparkovala dvě vozidla na zeleni, přičemž jejich řidiči ze svých automobilů překládali neznámý náklad. Hlídka u příslušných vozidel nikoho nezastihla, proto za jejich stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 21.57 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že z jednoho z bytů panelového domu v ulici Na Šancích zní hlasité vytí psů. Oznamovatelka strážníkům po příjezdu sdělila, že pokaždé, když jeho obyvatelé domov opustí, jejich zvířata vyjí. Majitelka těchto psů hlídce uvedla, že jejich zvířata občas teskně vyjí, než se s přítelem vrátí domů ze zaměstnání. Vzhledem k tomu, že oba tito psi nejevili známky týrání, byli v dobré výživové kondici a jejich majitelé je řádně přihlásili na místním městském úřadu, strážníci protiprávní jednání v tomto případě neshledali. Hlídka oznamovatelku poučila a poté odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑