Události ze dne 29.4.2016

02.05.2016 11:35

Ve čtvrt na deset dopoledne oznámil na lince 156 muž s bydlištěm v Palackého třídě, že firma, která se stará o dopravní značení, umístila přenosnou dopravní značku do jeho vjezdu a tím mu znemožnila vyjetí automobilem ze dvora. Strážníci, kteří se dostavili na uvedené místo, tuto dopravní značku přemístili mimo vjezd do dvora a poté z místa odjeli.

Před půl desátou dopolední byli strážníci na lince 156 upozorněni občanem, že v ulici Dr. Václava Peška jezdí vozidla jednosměrnou ulicí v protisměru. Hlídka v uvedené ulici setrvala a vykonávala hlídkovou činnost, při které však nebylo shledáno žádné porušování dopravního značení ze strany řidičů.

V 11.05 hodin z důvodu vytížení vlastních hlídek požádala strážníky o spolupráci stálá služba OO PČR v Chrudimi, a to při prověření oznámení, že v areálu bývalé Transporty se u jedné z výrobních hal pohybuje zmatený stařec. Strážníci následně prověřili nejen okolí uvedené výrobní haly, ale zároveň celý průmyslový areál. Uvedeného muže se však nikde nepodařilo hlídce zaregistrovat.

Před čtvrt na dvanáct dopoledne se na strážníky telefonicky obrátila žena, která zaparkovala svůj automobil na parkovišti na Borzně. Sousední parkující automobil jeho řidič zaparkoval takovým způsobem, že tato žena nyní nemůže z parkovacího místa vyjet. Následnou lustrací hlídka zjistila majitele nesprávně zaparkovaného vozidla, který se dostavil na místo a po vyřešení přestupku svůj automobil okamžitě přeparkoval.

Po sedmnácté hodině přijali strážníci na lince 156 oznámení od řidiče, který během jízdy po novém obchvatu postřehl, že na mostě, pod nímž vede silnice směrem na obec Topol, se pohybují dva mladíci blízko vozovky. Hlídka tyto mladíky poučila o jejich protiprávním jednání, které vyřešila domluvou. Následně byli mladíci z místa vykázáni.

Ve tři čtvrtě na sedm večer byli strážníci přivoláni k hypermarketu v ulici SNP, kde měla podle oznámení občana na lince 156 ležet silně opilá žena. Jelikož se v době příjezdu hlídky tato žena na uvedeném místě nenacházela, prověřili strážníci okolí hypermarketu. Ani zde se však nepodařilo opilou ženu zaregistrovat.

Dvacet sedm minut po půlnoci oznámila na lince 156 občanka, že u odbočky k rozhledně Bára nalezla volně pobíhajícího psa, kterého má nyní s sebou v automobilu. Na místo se dostavila hlídka, jež si od oznamovatelky křížence knírače bez evidenční známky převzala. Psa následně převezla služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde byl pes v pořádku umístěn do připraveného kotce.

V 00.39 hodin přijali strážníci na lince 156 oznámení, ve kterém uvedla žena, že v ulici Na Kopanici někdo jde a křičí, přičemž zde nemá co dělat, protože tato ulice je v současné době uzavřena i pro chodce. Hlídka, která prověřila uvedenou ulici, žádný křik ani neoprávněný pohyb osob nezaznamenala. Přestupkové jednání nebylo shledáno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑