Události ze dne 29.9.2023

02.10.2023 18:10

Po deváté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v ulici V Hliníkách u konkrétního domu vykonává bezdomovec potřebu. Hlídka prověřila okolí příslušné budovy a následně i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Ve 13.33 hodin vyjeli strážníci k muži, kráčejícímu po chodníku, jehož předjel nepřiměřenou rychlostí jezdec na elektrické koloběžce, což jej rozčílilo. Hlídka po příjezdu zjistila totožnost zmíněného muže s koloběžkou, řádně jej poučila a jeho počínání s ním na místě vyřešila.

Krátce po šestnácté hodině obdržela městská policie informaci, že poblíž bufetu v Rooseveltově ulici leží na zemi muž bez domova. Před příjezdem hlídky dotyčný člověk vstal a v pořádku sám odešel pryč.

V 16.43 hodin přivolala strážníky do Sečské ulice mladá žena, která tam odchytla volně pobíhajícího psa, jehož majitel se poblíž nenacházel. Hlídka uvedené zvíře bez evidenční známky převzala a poté je v pořádku umístila do připraveného kotce v útulku v této ulici.

Pět minut před devatenáctou hodinou se obrátil na městskou policii občan s tím, že v ubytovně ve Hniličkově ulici se nachází člověk, jemuž vypršela nájemní smlouva s tímto ubytovacím zařízením, a dodal, že na pozemku ubytovny navíc leží množství nepořádku a kovového šrotu. Po příjezdu hlídky se na místo dostavil majitel příslušné ubytovny, jenž k dotyčnému muži bez nájemní smlouvy uvedl, že se tam dostavil pouze za účelem návštěvy své přítelkyně a dětí a že po ukončení návštěvy objekt opustí. Ohledně odloženého nepořádku dodal, že jej nechá v nadcházejících dnech uklidit. Toto vysvětlení oznamovateli k řešení věci postačilo, proto strážníci následně odjeli.

V 19.26 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u muzea v Široké ulici leží na zemi opilý muž. Strážníci na uvedeném místě zastihli muže z Letohradu, jenž poté orientován místem i časem sám odešel pryč. O několik minut později kontaktoval městskou policii občan s tím, že dotyčný člověk se opět vrátil k muzeu. Tentokrát hlídka shledala, že se tam uvedený muž dostavil, aby vyzvedl svůj nápoj, na který při odchodu zapomněl, přičemž následně odešel.

Po dvacáté hodině vyjeli strážníci opět k budově muzea v Široké ulici, protože se tam tentokrát zdržoval místní muž bez domova, jenž svým křikem rušil probíhající akci. Hlídka dotyčného člověka z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑