Události ze dne 30.10.2022

31.10.2022 15:22

Ve 14.45 hodin kontaktovala strážníky během hlídkové činnosti mladá žena, jež v jedné z prodejen v ulici SNP nalezla cizí náušnici z bílého kovu. Hlídka tento předmět převzala a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

O několik minut později se na strážníky obrátila jiná občanka s tím, že v Topolské ulici nalezla cizí odložený mobilní telefon. Hlídka i tento předmět převzala a prozatím jej uložila na služebně. V odpoledních hodinách se podařilo zjistit majitele tohoto přístroje, jenž o chvíli později svůj mobilní telefon od strážníků na služebně v pořádku převzal.

V 16.32 hodin se obrátila na městskou policii žena s informací o tom, že v jednom z vypuštěných Kochánovických rybníků se nachází zřejmě zraněná mladá labuť. Strážníci toto sdělení nejprve prověřili a poté celou věc telefonicky konzultovali s příslušným pracovníkem záchranné stanice živočichů, jenž sdělil, že již obdržel několik podobných oznámení od občanů o tomto mladém ptáku, který je však zdravotně v pořádku. Dotyčný muž také dodal, že následující den provede potřebné kroky k začlenění mladé labutě do hejna, jež se zdržuje u sousedního rybníku. O zjištěných skutečnostech byla vyrozuměna oznamovatelka.

Krátce před sedmnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že do jednoho z domů v ulici Svatopluka Čecha se dobývá bývalý přítel jeho obyvatelky, jenž kope nohou do dveří a vyhrožuje, že něco poškodí, pokud neotevře. Protože strážníci u příslušné budovy ani v jejím okolí dotyčného člověka nezastihli, kontaktovali obyvatelku domu, jež uvedla, že jednáním bývalého přítele neutrpěla žádnou újmu na zdraví ani na majetku, a dodala, že další šetření jeho počínání si nepřeje. Hlídka ženu poučila a poté odjela.

Ve 21.31 hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, protože v tamním supermarketu došlo ke krádeži zboží. Vzhledem k tomu, že přítomný podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání doznal, hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

Přesně ve dvacet dvě hodiny informoval městskou policii občan o tom, že na parkovišti u supermarketu ve Václavské ulici zpozoroval odstavený osobní automobil bez registračních značek, jenž měl rozbitou skleněnou výplň okénka a rozblikané varovné reflektory. Jelikož strážníci po příjezdu k tomuto vozidlu zjistili, že příslušný automobil byl již před časem vyřazen z evidence motorových vozidel a měl vylomený zámek u dveří, přivolali na místo policisty, již celou věc převzali k šetření.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑