Události ze dne 30.11.2022

01.12.2022 10:30

Čtrnáct minut po sedmé hodině ranní obdržela městská policie informaci o tom, že v ulici Bohuslava Martinů parkuje automobil na chodníku. Hlídka na uvedeném místě shledala celkem tři nesprávně stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 8.15 hodin se obrátila na strážníky se žádostí o pomoc invalidní žena, jež uvedla, že bude muset absolvovat lékařské vyšetření ve zdravotnickém zařízení na Palackého třídě, kde však momentálně nefunguje výtah, pročež bude třeba, aby ji strážníci v invalidním vozíku přemístili do prvního patra uvedené budovy, kde se nachází příslušná ordinace. Hlídka požadovanou pomoc dotyčné občance poskytla, a to při transportu do ordinace a následně i při jejím přemístění z budovy na ulici.

Krátce před devátou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti na Moravově zahradě stojí poblíž parkovacího místa, určeného pro vozidlo invalidy, automobil takovým způsobem, že znemožnil vozidlu invalidy vyjetí z tohoto parkovacího místa. Strážníci zjistili majitele takto stojícího automobilu a kontaktovali jej. Dotyčný muž se vzápětí dostavil na místo, přičemž po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou své vozidlo přeparkoval.

V 9.35 hodin kontaktoval strážníky během pochůzkové činnosti občan s tím, že u jednoho ze semaforů na Palackého třídě shledal závadu, neboť na něm nefunguje světelný signál červené barvy určený chodcům. Hlídka tuto informaci prověřila a následně o této skutečnosti prostřednictvím operátora městské policie vyrozuměla příslušného pracovníka technických služeb, jenž přislíbil, že zajistí nápravu tohoto stavu.

O hodinu později se obrátila na městskou policii obyvatelka místní ubytovny s tím, že její dospělý syn předchozího dne odešel neznámo kam, a požádala, aby ji strážníci vyrozuměli, pokud by jej v ulicích města zaregistrovali. Oznamovatelka dodala, že případné pohřešování syna bude následně řešit s Policií ČR. Operátor městské policie její žádost tlumočil všem hlídkám. V 11.16 hodin dotyčná žena vyrozuměla městskou policii o tom, že právě vyšlo najevo, že její syn odcestoval do Heřmanova Městce a je v pořádku.

V 17.30 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde občanka zpozorovala malého ježka, o němž se domnívala, že bez lidské pomoci nepřečká zimu. Hlídka uvedené zvíře shledala v dobrém výživovém stavu a bez známek zranění. Na popud oznamovatelky strážníci obstarali váhu a na místě ježka zvážili. Celá věc byla poté telefonicky konzultována s pracovníkem záchranné stanice živočichů, jenž sdělil, že vzhledem k dostačující váze tohoto zvířete není důvod k jeho umístění do záchranné stanice, a doporučil ponechat ježka na místě.

Po osmnácté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že ve vestibulu vlakového nádraží v ulici Čs. armády posedává muž bez domova, jenž, přestože nezakoupil platnou jízdenku, odmítl budovu opustit. Strážníci dotyčného člověka zastihli před nádražím, kde uvedl, že v prostoru vlakového nádraží pouze zakoupil v automatu kávu. Hlídka jej náležitě poučila a poté odjela.

V 19.34 hodin byli strážníci přivoláni do Václavské ulice, neboť tam u jednoho z domů parkoval automobil na chodníku. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Minutu před dvacátou druhou hodinou kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Malecké ulici zpozoroval automobil stojící v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na příslušném místě zastihla dvě parkující vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po šesté hodině ranní vyjeli strážníci opět do Václavské ulice, protože tam u konkrétního domu měl i tentokrát parkovat automobil na chodníku. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala dvě nesprávně stojící vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑