Události ze dne 30.1.2017

31.01.2017 12:52

V 9.12 hodin byli strážníci přivoláni do Slovenské ulice, kde parkovalo vozidlo, jehož řidič porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O půl desáté požádala telefonicky občanka o příjezd strážníků do Havlíčkovy ulice, neboť před její provozovnou parkovalo nákladní vozidlo s nastartovaným motorem. Před příjezdem do uvedené ulice obdržela hlídka informaci od oznamovatelky, že nákladní automobil z místa odjel.

Po tři čtvrtě na jedenáct přijala městská policie anonymní telefonické oznámení, že u zemědělské školy parkuje vozidlo pravděpodobně na trávníku. Protože hlídka na uvedeném místě žádné přestupkové jednání nezaregistrovala, byl zpětně kontaktován oznamovatel, aby strážníkům místo upřesnil, případně uvedl i registrační značku automobilu. Oznamovatel však přesné místo nedokázal sdělit a registrační značku si nepamatoval. Hlídka tedy opakovaně prověřila okolí školy, ale nesprávně zaparkované vozidlo nikde nezaregistrovala.

V jedenáct hodin při hlídkové činnosti strážníci zpozorovali v ulici Čs. partyzánů uhynulého holuba. Hlídka toto zvíře vyzvedla a dopravila jej na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

Ve 12.02 hodin oznámila na linku 156 pracovnice z příjmové kanceláře chrudimské nemocnice, že poblíž vchodu do nemocnice parkuje automobil, jehož řidič ponechal klíče od vozidla položené na střeše automobilu a odešel neznámo kam. Tyto klíče převzaly do úschovy pracovnice nedaleké lékárny, ale vzhledem k tomu, že jejich prodejna zavírá v odpoledních hodinách, mohla by nastat situace, že po zavírací době už klíče jejich majiteli nikdo nevydá. Z tohoto důvodu oznamovatelka požádala strážníky o sdělení jména majitele vozidla, kterého se následně pokusí vyrozumět prostřednictvím nemocničního rozhlasu. Městská policie pracovnici vyhověla. V odpoledních hodinách strážníci obdrželi v lékárně zprávu, že po vyhlášení informace v prostorách nemocnice se do lékárny dostavil majitel klíčů a převzal si je.

Krátce po třinácté hodině vyjeli strážníci do Dvořákovy ulice, kde nesprávně zaparkované vozidlo bránilo ženě ve výjezdu z jejího pozemku. Hlídka zjistila majitele uvedeného automobilu, kterého se však strážníkům nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Protože v danou dobu nebylo technicky možné využít odtahové služby, hlídka umístila za stěrač nesprávně zaparkovaného automobilu výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 13.57 hodin oznámila prostřednictvím tísňové linky pracovnice supermarketu na Palackého třídě, že se v jejich prodejně nachází muž, který nožem bodá do pečiva. Muže vyzvala, aby prodejnu opustil, to však odmítl. Protože má při sobě také mačetu, mají z něj ostatní lidé strach. Do supermarketu se dostavili strážníci i několik hlídek PČR. Následně bylo zjištěno, že se jedná o muže z Havlíčkobrodska, který tou dobou nebyl pod vlivem alkoholu. Dalším šetřením bylo zjištěno, že do pečiva nebodal nožem, ale pouze prsty, neboť chtěl zjistit jeho kvalitu. K poškození žádného zboží nedošlo a několik kusů pečiva, se kterými muž manipuloval, si následně také zakoupil. Po projednání věci byl z prodejny vykázán.

Před šestnáctou hodinou byli strážníci telefonicky přivoláni do Topolské ulice, kde u vjezdu do sídliště nesprávně parkovalo dodávkové vozidlo. Hlídka zjistila majitele tohoto automobilu, kterého následně kontaktovala a který po vyřešení přestupku své vozidlo přeparkoval.

Přesně v sedmnáct hodin oznámil telefonicky obyvatel Soukenické ulice, že musí složitě vstupovat do svého domu, neboť těsně u jeho vchodových dveří parkuje neznámý automobil. Hlídka po domluvě s oznamovatelem umístila za stěrač tohoto vozidla výzvu pro nepřítomného řidiče.

Večer o půl jedenácté vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde podle oznamovatele několik hodin u konkrétního domu volně pobíhal pes černé barvy. Po příjezdu strážníci uvedené zvíře zaregistrovali, to však okamžitě uteklo neznámo kam. Hlídka se na uvedené místo opakovaně vrátila a prováděla kontroly nejen v okolí zmíněného domu, ale pobíhající pes nebyl nikde zaregistrován.

Ve 22.42 hodin se na strážníky obrátila prostřednictvím linky 156 pracovnice chrudimské nemocnice, protože ve vestibulu jejich zařízení se bezdůvodně zdržoval zapáchající bezdomovec, který odmítal budovu opustit. Strážníci v muži bez domova zjistili místního občana, který byl v nemocnici už během dne na ošetření. Protože se měl do ordinace opět dostavit následujícího dne v ranních hodinách, rozhodl se, že přenocuje přímo v nemocnici. Muž byl hlídkou z budovy vykázán.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑