Události ze dne 30.6.2021

02.07.2021 11:15

Krátce před osmou hodinou ranní vyjížděla hlídka na oznámení o špatném parkování, kdy mělo na Palackého třídě parkovat vozidlo na chodníku. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče.  

V dalším telefonickém oznámení žena uvedla, že se ve Filištínské ulici nachází zraněný holub. Hlídka na místě zjistila, že holub již uhynul. Následně byl převezen do areálu technických služeb, kde byl uložen do mrazicího boxu, odkud bude předán k odborné likvidaci.

Dvacet minut po osmé hodině ranní sbírala hlídka na základě oznámení v ulici Komenského tři kusy použitých injekčních stříkaček. Ty byly umístěny do speciálního boxu a následně budou předány k likvidaci.

V 11.51 hodin oznámila žena na linku 156, že v sídlišti U Stadionu je částečně vyvrácený strom, který se opřel o druhý strom, ve kterém zůstal zaklíněn. Hlídka po příjezdu na místo kontaktovala hasiče, kteří strom skáceli a pořezali. Následný úklid dřeva zajistili pracovníci technických služeb.

O dvacet minut později prověřovali strážníci oznámení o padající omítce na domě v Široké ulici. Jelikož bylo na místě zjištěno, že se jedná o dům, který je v majetku města, byl o celé věci vyrozuměn pracovník příslušného odboru městského úřadu, který přislíbil, že stav omítky prověří a případně bude celou věc dále řešit.

Krátce po třinácté hodině řešili strážníci oznámení o špatném parkování v Sokolovské ulici, kde parkovalo vozidlo před vjezdem na soukromý pozemek. V průběhu řešení události se k vozidlu dostavila řidička, která ihned přeparkovala. Přestupek byl na místě vyřešen domluvou.

K dalšímu nahlášenému případu špatného parkování byli strážníci přivoláni po sedmnácté hodině, tentokrát do Úzké ulice, kde měla vozidla parkovat na chodníku. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev za stěrače na chodníku parkujících vozidel.

Jen o pár minut později hlídka vyjížděla do Opletalovy ulice, kde se měl nacházet volně pobíhající pes. Strážníci provedli kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, žádný volně pobíhající pes nebyl nalezen.

V 20.41 hodin oznámila pracovnice obchodního domu Kaufland nález bankovky v hodnotě 5000 Kč. Strážníci na místě bankovku převzali a po zadokumentování ji předali na oddělení ztrát a nálezů.

Tři minuty po dvaadvacáté hodině bylo na městskou policii oznámeno rušení nočního klidu, a to provozem restaurační zahrádky v ulici Čs. armády. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že zahrádka je již uzavřena. Obsluha restaurace strážníkům sdělila, že poslední hosté odešli před dvaadvacátou hodinou. Na místě byl klid, žádné přestupkové jednání tak nebylo zjištěno.

K dalšímu případu rušení nočního klidu vyjížděla hlídka krátce po půl dvanácté, kdy se u mateřské školy v sídlišti U Stadionu měly nacházet hulákající osoby. Po příjezdu hlídky byly na uvedeném místě nalezeny čtyři osoby, které si pouze povídaly. Po poučení o době nočního klidu z místa odešly.

V pořadí třetí případ, kdy měl být rušen noční klid, řešila hlídka krátce po jedné hodině ranní, kdy měl hluk vycházet z baru v Družstevní ulici. Při příjezdu hlídky byly dveře provozovny otevřené a byla slyšet hudba. Strážníci poučili tamní obsluhu, která následně ztišila hudbu a zavřela dveře. Věc byla na místě řešena domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑