Události ze dne 30.6.2023

04.07.2023 09:55

V 8.25 hodin bylo na městskou policii oznámeno špatné parkování vozidel v ulici Dr. Bartůňka. Jedno vozidlo mělo parkovat na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením, druhé na chodníku. V průběhu řešení události se k oběma vozidlům dostavili řidiči, se kterými byl přestupek řešen uložením pokuty. Vozidla byla poté přeparkována.

O necelých dvacet minut později přijali strážníci oznámení o ležícím bezdomovci v ulici Na Kopanici. Muž byl při jednání s hlídkou orientován místem i časem, byl schopen samostatné chůze. Z místa posléze odešel.

K dalšímu oznámení vyjížděla hlídka do Pardubické ulice, kde se mělo na parkovišti tamní restaurace nacházet mládě holuba, které zřejmě vypadlo z hnízda. Strážníci provedli kontrolu uvedeného místa, holub se na místě již nenacházel.

Před sedmnáctou hodinou prověřovala hlídka oznámení o zraněném muži, který se má nacházet v Poděbradově ulici. Na místo byla přivolána RZS. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o muže z Tuněchod. Muž byl při vědomí, avšak špatně komunikoval. Po chvíli byl předán do péče zdravotníků.

V 17.25 hodin oznámil občan na linku 156, že v Michalském parku leží bezdomovec, který zde křičí. Při příjezdu hlídky muž spal. Po probuzení byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po poučení si muž sedl na lavičku. Na místě byly následně prováděny kontroly, vše bylo v pořádku.

O půl hodiny později řešila hlídka oznámení o nevhodně se chovající skupině osob na autobusové zastávce v Malecké ulici. Dle oznamovatele zde měly osoby popíjet alkohol a měly být hlučné. Strážníci provedli kontrolu uvedené zastávky, žádné přestupkové jednání zde v době kontroly nebylo zjištěno.

Sedm minut po devatenácté hodině přijal operační důstojník městské policie v pořadí již třetí oznámení o ležícím bezdomovci. Tentokrát muž ležel na chodníku v ulici Slovenského národního povstání. I v tomto případě byl muž schopen samostatné chůze a po jednání s hlídkou z místa v pořádku odešel.

Krátce po dvaadvacáté hodině prověřovala hlídka oznámení o hlučné mládeží, která se měla nacházet v ulici Generála Uchytila. Po příjezdu strážníků na místo zde však nebyl nikdo nalezen.

V 23.10 hodin přijali strážníci oznámení o rušení nočního klidu hlasitou hudbou v okolí zámku v Medlešicích. Při kontrole uvedené lokality zde byl klid. Strážníkům se ale podařilo zjistit muže, který zde hudbu pouštěl. Ten však uvedl, že hudbu vypnul před dvaadvacátou hodinou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑