Události ze dne 30.8.2021

01.09.2021 12:25

V 7.28 hodin informoval strážníky občan o tom, že u jednoho z domů v ulici Svatopluka Čecha parkují nesprávně dva automobily, které obyvateli této budovy znemožňují vyjetí vozidlem na komunikaci. Hlídka po příjezdu na uvedené místo zjistila majitele těchto automobilů a kontaktovala je. Oba řidiči po vyřešení dopravního přestupku se strážníky svá vozidla přeparkovali.

Přibližně o dvacet minut později se na služebnu městské policie dostavila žena a uvedla, že u jednoho z automobilů, stojících na parkovišti na Resselově náměstí, zpozorovala ponechané klíče v zámku dveří, přičemž v okolí tohoto vozidla se nikdo nenacházel. Hlídka příslušné vozidlo tímto klíčem uzamkla a za stěračem ponechala písemnou informaci pro jeho řidiče o uložení klíčů od automobilu na služebně.

V 15.30 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Palackého třídě mezi nákupním centrem Borzna a tamním supermarketem volně pobíhá jezevčík. Hlídka prověřila zmíněnou ulici a následně i celou lokalitu, avšak toto zvíře tam nezaregistrovala.

Krátce po dvacáté druhé hodině byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, protože tam seděla mládež, jež měla být podnapilá, a nevhodně se tam chovala. Hlídka tyto místem i časem orientované mladé lidi, již čekali na příjezd vlakového spoje, přičemž poslouchali reprodukovanou hudbu znějící z mobilního telefonu, poučila. Tito lidé hudbu vypnuli a poté se přemístili na nástupiště.

Dvacet šest minut po půlnoci informoval městskou policii občan o tom, že v Poděbradově ulici skupinka mladých lidí vyzvedla přenosná dopravní značení a pohodila je do vozovky. Strážníci na uvedeném místě ani v jeho okolí již nikoho nezastihli, proto tyto dopravní značky umístili zpět na příslušná místa u komunikace.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑