Události ze dne 3.11.2022

07.11.2022 13:30

V 11.48 hodin upozornila městskou policii pracovnice drah, že ve vestibulu vlakového nádraží v ulici Čs. armády podezřele sedí již od ranních hodin neznámý muž. Strážníci v dotyčném člověku zjistili obyvatele Hradce Králové, jenž uvedl, že vyčkává na příjezd příslušného vlakového spoje, aby odcestoval do Čáslavi. Po tomto sdělení hlídka odjela.

Deset minut před polednem byli strážníci přivoláni na místní vyhrazené parkoviště, neboť tam občan zaregistroval několik stojících automobilů bez příslušného označení. Hlídka na tato tři vozidla bez parkovacích karet umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přesně ve čtrnáct hodin kontaktovala městskou policii obyvatelka Slatiňan s tím, že do jejího bydliště se plánuje dostavit pracovník jisté firmy, jenž ji telefonicky informoval o tom, že vykoná kontrolu stavu jejích plastových oken, přičemž ona pojala podezření, že se jedná o podvodníka. Na závěr oznamovatelka požádala, aby se strážníci do jejího bydliště dostavili až v patnáct hodin. Hlídka o hodinu později na příslušné adrese zastihla dotyčného muže, jenž strážníkům sdělil důvod své návštěvy, kterou s majitelkou bytu předem telefonicky domluvil jeho kolega. Hlídka jeho tvrzení ověřila u ředitele příslušné společnosti a následně došla k závěru, že v tomto případě se dotyčný zaměstnanec žádného protiprávního jednání nedopustil, což uznala i oznamovatelka.

Ve 14.12 hodin vyjeli strážníci do Sobětuch, protože tamní obyvatel oznámil, že ovce a kozy jeho souseda opakovaně poškodily oplocení jeho pozemku a okusem také jeho stromky a keře. Hlídka se pokusila příslušného majitele zvířat kontaktovat, což se žádným způsobem nepodařilo, proto strážníci událost zadokumentovali a spisový materiál postoupí k řešení příslušnému orgánu.

Minutu po sedmnácté hodině oznámila na linku 156 řidička, že v Havlíčkově ulici ji komplikuje vyjetí automobilem ze dvora cizí nesprávně zaparkované vozidlo. Strážníci zjistili majitele příslušného automobilu, avšak kontaktovat jej se jim žádným způsobem nepodařilo, proto na jeho vozidlo umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 17.05 hodin se dostavila na služebnu městské policie obyvatelka panelového domu, jež uvedla, že během minulé noci byla doma rušena zvukem automatické pračky či klimatizace, jenž zřejmě vycházel z konkrétního bytu. Strážníci dotyčnou občanku poučili a doporučili jí, aby přivolala hlídku na místo, pokud by se podobná situace v budoucnu ještě opakovala.

Krátce před osmnáctou hodinou kontaktovala strážníky místní žena s tím, že v ulicích města nalezla cizí doklady. Protože dotyčná občanka projevila přání, aby nalezené věci mohla jejich majitelce předat osobně, hlídka obě ženy zkontaktovala, aby se společně domluvily na předání těchto dokladů.

Po páté hodině ranní bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že ve Smetanově ulici nesprávně zaparkovaný automobil komplikuje vyjetí vozidla z jednoho z tamních pozemků. Hlídka v uvedené ulici shledala hned šest nesprávně stojících automobilů, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑