Události ze dne 31.5.2016

01.06.2016 11:22

Krátce po půl osmé ráno přijali strážníci oznámení, že od Třešňovky ve Slatiňanech směrem do Chrudimi běží po silnici pes plemene výmarský ohař, který se polekal a utekl svému majiteli. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, ale volně pobíhajícího psa se nepodařilo zaregistrovat.

Po tři čtvrtě na jedenáct dopoledne vyjeli strážníci do Poděbradovy ulice, kde se podle oznámení na linku 156 na trávníku nachází mrtvá kočka. Hlídka uhynulé zvíře vyzvedla a služebním vozidlem převezla k odborné likvidaci.

V 17.19 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do Slatiňan, kde podle oznamovatele bezdomovci znečišťují autobusovou zastávku. Na uvedeném místě hlídka zjistila dva cizince. Jednalo se o Maďara a Ukrajince, kteří se žádného protiprávního jednání nedopouštěli, ani znečištění zastávky nebylo patrné.

Před tři čtvrtě na šest vpodvečer bylo na tísňové lince městské policie oznámeno ženou, že v ulici Obce Ležáků se nachází automobil zaparkovaný na chodníku. Strážníci na místě jednali s přítomným řidičem, který zaparkoval vozidlo na chodníku z důvodu provádění opravy. Po vyřešení přestupku hlídka z místa odjela.

O půl osmé večer se na služebnu MP dostavil muž z Vejvanovic, který přinesl zraněnou sovu. Tento muž po telefonické domluvě se záchrannou stanicí živočichů ponechal zraněné zvíře prozatím na služebně v péči strážníků, kde si jej následně vyzvedl pracovník stanice.

Třicet minut po půlnoci byli strážníci telefonicky požádáni o příjezd do restaurace v ulici Na Rozhledně, neboť se uvnitř nachází spící host, kterého personál restaurace nedokáže probudit. Při příjezdu hlídky na místo tento muž z podniku odcházel, orientován místem i časem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑