Události ze dne 31.5.2021

03.06.2021 09:01

Před devátou hodinou dopolední obdržela městská policie informaci o tom, že v Jiráskově ulici došlo před jedním z domů k propadnutí vozovky. Hlídka uvedené místo prověřila a následně o zjištěných skutečnostech informovala příslušného úředníka Městského úřadu Chrudim k dalšímu opatření.

V 11.35 hodin byli strážníci přivoláni do parku na Střelnici, kde z altánku na kolemjdoucí ženu pokřikovali bezdomovci. Hlídka po příjezdu tyto dvě osoby pro nevhodné chování z místa vykázala.

Několik minut po patnácté hodině bylo oznámeno městské policii, že v ulici Vrchlického parkují automobily na zeleni. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.25 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice V Průhonech, neboť tam v úseku zákazu stání parkoval automobil. Řidič tohoto vozidla při příjezdu hlídky svůj automobil přeparkoval. Po vyřešení dopravního přestupku strážníci odjeli.

Třicet jednu minutu po šestnácté hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že na cyklostezce vedoucí do Medlešic zpozoroval uvolněný sloupek, jenž tam byl umístěn, aby bránil v projetí vozidlům. Operátor městské policie tuto skutečnost zanesl do knihy závad k dalšímu opatření.

V 16.35 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že u jednoho z bytových domů v sídlišti U Stadionu parkují automobily na chodníku. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O šest minut později byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Václava Peška, jelikož tam tři mladíci vybírali obsah kontejneru určeného ke sběru šatstva. Hlídka však na uvedeném místě, ani v jeho okolí nikoho nezastihla. Okolí kontejneru bylo uklizené.

V 17.03 hodin upozornila městskou policii žena na to, že na vchodové stříšce domu v Husově ulici leží odložená injekční stříkačka. Hlídka tento předmět vyzvedla a poté jej dopravila k odborné likvidaci.

Chvíli nato oznámila na linku 156 občanka, že u supermarketu v Poděbradově ulici se pohybuje bezdomovec, jenž od kolemjdoucích lidí žebrá peníze. Hlídka tohoto člověka s bydlištěm ve Vysokém Mýtě z místa vykázala.

V 17.19 hodin vyjeli strážníci do ulice Svatopluka Čecha, protože se tam měli pohybovat podomní prodejci. Hlídka prověřila zmíněnou ulici i její okolí, avšak tyto osoby tam nezpozorovala.

Po dvacáté první hodině informoval městskou policii občan o tom, že v Olbrachtově ulici odchytl volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Strážníci zvíře od muže převzali a služebním vozidlem je dopravili do útulku v Sečské ulici, kde byl tento pes bez evidenční známky v pořádku umístěn do připraveného kotce.

Tři minuty po třetí hodině ranní se obrátil na městskou policii obyvatel domu v Havlíčkově ulici s tím, že na domovní zvonky tamních obyvatel někdo opakovaně zvoní, avšak na jejich dotazy nikdo neodpovídá. Před příjezdem strážníků k uvedené budově následovalo další oznámení, ve kterém jiný občan sdělil, že před stejným domem se nachází opilý muž. Hlídka v tomto místem i časem orientovaném člověku zjistila tamního obyvatele, jenž uvedl, že si zaměnil zvonek a zvonil na své sousedy. Za své jednání se poté omluvil a v pořádku odešel domů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑