Události ze dne 31.5.2022

01.06.2022 13:41

Osm minut po desáté hodině dopolední oznámila na tísňovou linku občanka, že v ulici T. G. Masaryka ve Slatiňanech odchytla volně pobíhajícího psíka bez obojku a evidenční známky. Strážníci uvedené zvíře od oznamovatelky převzali a dle mikročipu, umístěného na jeho těle, se pokusili zjistit majitele, což se v dostupných registrech nepodařilo, proto hlídka tohoto psíka následně umístila do připraveného kotce v areálu tamního městského úřadu a vyrozuměla o tom příslušného úředníka.

V 11.10 hodin byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru na Borzně, neboť tam na lavičce ležel neznámý člověk. Hlídka v dotyčné osobě po probuzení zjistila místního muže bez domova, jenž se řádně posadil, orientován místem i časem.

Před třináctou hodinou informoval městskou policii občan o tom, že na travnaté ploše v Havlíčkově ulici leží člověk. Po příjezdu hlídky se tento mírně podnapilý, avšak místem i časem orientovaný muž přemístil na nedalekou lavičku, kde zůstal sedět.

V 12.43 hodin vyjeli strážníci na Palackého třídu, jelikož ve vstupních dveřích tamního supermarketu postával muž bez domova a křičel na kolemjdoucí lidi. Po příjezdu hlídky dotyčný člověk odešel pryč.

O několik minut později obdržela městská policie informaci, že u hřbitova v Novoměstské ulici parkují automobily na zeleni. Hlídka s přítomnými řidiči těchto čtyř vozidel vyřešila přestupky na místě.

V 13.40 hodin byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, jelikož tam bezdomovec opět ležel pod lavičkou. O chvíli později oznamovatel hlídku odvolal s tím, že dotyčný muž již vstal a řádně usedl na lavičku.

Po patnácté hodině kontaktovala městskou policii pracovnice supermarketu v ulici SNP s tím, že v jejich prodejně byla nalezena cizí peněženka s několika mincemi a pouzdro na doklady, jež obsahovalo dvě železniční karty a klubové karty místních supermarketů. Hlídka tyto předměty v příslušném supermarketu převzala a poté je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

V 17.47 hodin vyjeli strážníci do zahrádkářské kolonie ne Bělidle, protože tam žena zpozorovala nemocnou kočku, jež potřebovala pomoc. Hlídka před příjezdem na uvedené místo obdržela informaci od oznamovatelky o tom, že zvířete se ujala tamní zahrádkářka, jež uvedla, že se o ně postará, proto již pomoc strážníků není zapotřebí.

Před devatenáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka s odpovědným řidičem vyřešila jeho dopravní přestupek na místě. Dotyčný muž poté automobil přeparkoval.

V 19.27 hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, neboť u tamního nádraží nocovali v zaparkovaném vozidle bezdomovci. Hlídce tato dvojice lidí uvedla, že automobil řádně zakoupili s tím, že jej budou používat k přepravě. Strážníci přítomné osoby řádně poučili a poté odjeli.

Osmnáct minut před dvacátou první hodinou se na městskou policii obrátil občan s tím, že v Čáslavské ulici zpozoroval automobil stojící na zeleni. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑