Události ze dne 31.8.2022

01.09.2022 16:22

V 8.16 hodin upozornil městskou policii občan, ž v okolí kostela v Rooseveltově ulici nesprávně parkují automobily. Hlídka na uvedeném místě zastihla jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po deváté hodině byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, protože tam vběhl volně pobíhající pes. Hlídka před příjezdem do zmíněného supermarketu obdržela informaci, že uvedené zvíře již zajistil a odvedl jeho majitel.

Tři minuty po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na Resselově náměstí parkují nesprávně automobily. Strážníci tam zastihly jedno nesprávně stojící vozidlo, jehož řidič po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou odjel.

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci do ulice Na Šancích, protože na tamní autobusové zastávce seděli dva bezdomovci, již křičeli na kolem jdoucí děti. Hlídka tyto osoby z místa vykázala.

Ve 12.25 hodin informoval městskou policii občan o tom, že na sídlišti Na Špici volně pobíhá pes. Při příjezdu strážníků bylo uvedené zvíře již zajištěno majitelem. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Dvacet minut po třinácté hodině byli strážníci přivoláni do Poděbradovy ulice, neboť tam na zemi ležel bezdomovec. Dotyčný místní člověk po probuzení hlídkou vstal a orientován místem i časem odešel.

Krátce po patnácté hodině se obrátil na městskou policii občan s tím, že poblíž restaurace v Havlíčkově ulici zaregistroval skupinu nezletilých osob, jež tam požívaly alkohol. Strážníci na příslušném místě zastihli pět mladistvých lidí, které podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol, přičemž ani u jedné z těchto osob nebylo zjištěno požití alkoholu. Dotyčná mládež poté hlídce sdělila, že v jejich okolí se nacházela jiná skupina mladých lidí, která však před příjezdem strážníků odešla pryč.

V 16.28 hodin vyjeli strážníci do Husovy ulice, jelikož v tamním hotelu došlo k problému se dvěma muži. Při příjezdu hlídky jeden člověk z této dvojice lidí uvedený podnik právě opouštěl. Druhému muži strážníci vysvětlili, že vstup do tohoto zařízení je povolen pouze členům příslušného klubu. Dotyčný člověk vzal tuto informaci na vědomí a restauraci rovněž opustil.

Po devatenácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Čavisovské ulici stojí automobil na chodníku. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 19.53 hodin se obrátil na strážníky obyvatel ulice ČS. armády s tím, že z konkrétního bytu v jednom z tamních bytových domů zní hlasité štěkání a vytí psa, jež ruší občany. Při příjezdu hlídky byl v uvedené budově klid, neboť majitelé tohoto zvířete se již vrátili domů. Strážníci oznamovatele poučili o možnosti řešení celého problému občanskoprávní cestou a doporučili, aby opět přivolal městskou policii, pokud by se situace opakovala i v době nočního klidu.

Šest minut po dvacáté hodině oznámil na linku 156 pracovník ostrahy supermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že před jejich prodejnou posedávají bezdomovci, již od kolem jdoucích lidí žebrají peníze. Při příjezdu strážníků uvedená dvojice lidí spořádaně seděla na lavičce. Vzhledem k tomu, že se protiprávního jednání tyto osoby nedopouštěly, hlídka je poučila a poté odjela.

Ve 20.30 hodin byli strážníci přivoláni do parčíku u hotelu v Husově ulici, protože tam na lavičce spal bezdomovec. Dotyčný muž, jenž byl orientován místem i časem, se po příjezdu hlídky posadil a setrval na lavičce.

Po dvacáté druhé hodině se obrátila na městskou policii se žádostí o asistenci Policie ČR, neboť bylo třeba, aby strážníci zajistili proti pohybu automobil, jenž samovolně popojel z parkovacího místa v ulici Čs. armády, kde poté zasahoval do jízdní dráhy. Hlídka uvedené vozidlo s cizí státní poznávací značkou odtlačila zpět na parkoviště, přičemž jeho kola zajistila předměty proti pohybu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑