Události ze dne 31.8.2023

06.09.2023 07:26

Před polednem byli strážníci přivoláni do ulice Čs. partyzánů, kde u jedné z tamních prodejen žena zaregistrovala doutnající odpadkový koš. Hlídka příslušnou nádobu na odpad prolila vodou a oheň uhasila. Na odpadkovém koši díky včasnému zásahu strážníků žádná škoda nevznikla.

V 15.57 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Přemysla Otakara stojí cizí automobil neoprávněně na vyhrazeném parkovacím místě, určeném pro vozidlo invalidy. Strážníci zjistili majitelku tohoto automobilu a kontaktovali ji. Dotyčná žena, jež ve svém vozidle právě přepravovala invalidní osobu, sdělila, že během parkování nepostřehla, že uvedené místo je určeno pro automobil invalidy s konkrétní registrační značkou. Po vyřešení dopravního přestupku hlídka odjela.

Po půl sedmé vyjeli strážníci do Opletalovy ulice, neboť před vjezdem na pozemek tamního domu parkovalo vozidlo muže ze sousedství. Po příjezdu hlídky je jeho majitel přeparkoval a strážníci vyřešili jeho dopravní přestupek na místě.

V 19.07 hodin informoval městskou policii občan, že na louce u obce Sobětuchy zpozoroval zraněnou kočku s obojkem, jež napadala na zadní končetiny. Hlídka toto zvíře od muže převzala a poté je umístila do útulku v Sečské ulici. O umístění zraněné kočky do tohoto zařízení byla vyrozuměna příslušná pracovnice útulku.

Přesně ve dvacet dvě hodiny oznámil prostřednictvím tísňové linky obyvatel, jenž bydlí nad jednou z místních restaurací, že jej doma obtěžuje cigaretový kouř, který vychází od hostů tohoto podniku, sedících ve venkovní zahrádce. Při příjezdu hlídky se na příslušné zahrádce ani v okolí restaurace žádný kouřící člověk nenacházel. Operátor městské policie následně oznamovatele poučil o tom, že na venkovní předzahrádce ani v okolí tohoto podniku neplatí zákaz kouření.

Krátce po půlnoci byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, jelikož tam u stezky vedoucí do obce Topol muž odchytl zraněnou a zakrvácenou kočku. Hlídka toto zvíře převzala a poté je umístila do útulku v Sečské ulici.

V 0.12 hodin se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatelka Palackého třídy, jež sdělila, že doma došlo k pádu jejího manžela, jemuž sama nedokázala pomoci vstát. Strážníci dotyčného muže vyzvedli po pádu nezraněného a poté jej uložili na lůžko, kde setrval v péči přítomné ženy.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑