Události ze dne 3.2.2023

06.02.2023 16:27

V 7.55 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že na parkovišti v ulici Čs. armády se zdržuje podezřelý muž, jenž podivně obchází jeden ze zaparkovaných automobilů. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že dotyčný mladý člověk je novým majitelem uvedeného vozidla, jež předchozího dne zakoupil. Vzhledem k tomu, že měl při sobě klíč k příslušnému automobilu a Policie ČR uvedené vozidlo neevidovala jako odcizené, hlídka v tomto případě protiprávní jednání neshledala. Strážníci muže poučili, aby v zákonem stanovené lhůtě provedl převod vozidla a poté odjeli.

Před devátou hodinou upozornil městskou policii občan, že u jistého domu v sídlišti Na Větrníku parkují nesprávně některé automobily, čímž by bránily v projetí vozidlům IZS v případě mimořádné události. Hlídka na tyto čtyři automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 11.02 hodin byli strážníci přivoláni do Svěchyňovy ulice, kde parkoval dodávkový automobil na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o třicet minut později se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc žena z Kolína s tím, že se již od pondělí nemůže dovolat svému bratrovi, jenž bydlí v Chrudimi, přičemž dodala, že pojala obavu o jeho život a zdraví. Strážníci dotyčného muže kontaktovali. Následně vyšlo najevo, že tento člověk měl dlouhodobě vypnutý mobilní telefon, neboť jej sám nedokázal uvést do provozu. Hlídka jeho telefonní přístroj zapnula a požádala jej, aby sestru kontaktoval. O zjištěných skutečnostech poté strážníci informovali jeho příbuznou.

Ve 12.08 hodin požádala strážníky o pomoc místní občanka, jež uvedla, že bude třeba, aby hlídka poskytla asistenci zdravotníkům při přemístění jejího nemohoucího příbuzného ze sanitního vozu do bytu. Strážníci požadovanou pomoc poskytli.

Osmnáct minut před šestnáctou hodinou kontaktovala městskou policii řidička s tím, že v ulici V Hliníkách nedokáže vyjet s automobilem z parkovacího místa, jelikož jí v tom brání cizí nesprávně stojící vozidlo. Před příjezdem strážníků se oznamovatelce podařilo s automobilem vyjet. Hlídka za stěrač příslušného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Protože na uvedeném místě stál nesprávně i další automobil, jenž parkoval na chodníku, strážníci také na něj umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.50 hodin zaregistroval operátor městské policie prostřednictvím kamery městského kamerového systému, že na Resselově náměstí uvedl silný vítr do pohybu přechodně umístěné prodejní stánky. O této skutečnosti byl proto vyrozuměn příslušný úředník, jenž poté na místo vyslal dělníky, aby tyto stánky důkladně zajistili.

Krátce po šestnácté hodině oznámil strážníkům při hlídkové činnosti občan, že u jednoho z domů v ulici V Hliníkách parkují automobily na chodníku. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 19.25 hodin obdržela městská policie informaci, že na Všehrdově náměstí stojí některé automobily neoprávněně na vyhrazených parkovacích místech. Hlídka na tato dvě vozidla bez příslušného označení umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Minutu před dvacátou první hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u domu v sídlišti U Stadionu parkuje nesprávně cizí automobil. Hlídka okolí příslušné budovy prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů tam nezaregistrovala.

Ve 21.30 hodin vyjeli strážníci opět do sídliště U Stadionu, protože u jiného z tamních domů stál automobil na zeleni. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Třicet sedm minut po jedné hodině ranní se obrátil na městskou policii občan s tím, že v ulici Obce Ležáků se marně snaží vstoupit do bytového domu muž, jenž křičí a nadává. Strážníci tohoto člověka zastihli ležícího na společné chodbě uvedené budovy. Protože odmítl na výzvu hlídky prokázat svou totožnost, byl za použití donucovacích prostředků předveden na Policii ČR, a to za účelem zjištění totožnosti. Poté byl dotyčný místní muž, jenž nebyl zcela orientován místem a časem, podroben orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,04 promile alkoholu. Protože městskou policii následně kontaktovala jeho přítelkyně, strážníci jej předali v pořádku do její péče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑