Události ze dne 3.3.2021

05.03.2021 17:20

Pět minut před jedenáctou hodinou dopolední poukázal telefonicky občan na to, že provozovatel jedné z místních restaurací parkuje s vozidlem na chodníku, předzahrádka jeho podniku je znečistěná výkaly od ptáků a navíc že v nočních hodinách z této restaurace zní hlasitá hudba. Strážníci na uvedené vozidlo umístili výzvu pro nepřítomného řidiče. Ohledně znečistění pozemku, kde se nachází předzahrádka, jež není v současné době úředně povolená, hlídka vyrozuměla pracovnici příslušného odboru Městského úřadu Chrudim. Znějící hudbu z tohoto podniku budou strážníci řešit po domluvě s oznamovatelem na základě jeho dalšího upozornění s tím, že městská policie bude prozatím na uvedeném místě vykonávat příležitostné kontroly.

Přesně ve čtrnáct hodin strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali u domu v ulici Čs. armády odložený stavební odpad. Konkrétně se jednalo o zbytky skelné vaty, staré koberce, sádrokartonové desky a hliníkové profily. Hlídka dle katastru nemovitosti zjistila majitele příslušné budovy a kontaktovala jej. Dotyčný muž uvedl, že bude ihned kontaktovat nového nájemce jeho domu, aby uvedený odpad neprodleně odstranil. Následně hlídka jednala s příslušným nájemcem, jenž strážníkům po telefonickém rozhovoru s majitelem nemovitosti přislíbil, že ještě téhož dne veškerý odpad odstraní. Jelikož během následné kontroly provedené městskou policií vyšlo najevo, že nájemce svůj slib nedodržel a odpad neodstranil, celá věc byla zadokumentována a bude řešena v následujících dnech.

V 16.52 hodin byli strážníci přivoláni k panelovému domu v sídlišti U Stadionu, protože tam nesprávně parkovalo služební dodávkové vozidlo. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Několik minut před dvacátou druhou hodinou se na městskou policii obrátil obyvatel ulice Dr. Václava Peška s tím, že jeho soused celý den doma do něčeho tluče a dodal, že se to již nedá vydržet. Při příjezdu strážníků byl v uvedené budově naprostý klid. Hlídka přesto kontaktovala dotyčného muže, jenž uvedl, že se do domu přistěhoval teprve před několika dny a dodal, že doma netloukl, nevrtal, ani nepřibíjel hřebíky a není si vědom, čím by mohl někoho ze sousedů rušit. Strážníci poté v budově určitou dobu ještě setrvali, avšak protiprávní jednání tam neshledali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑