Události ze dne 3.4.2022

06.04.2022 14:32

V 9.45 hodin vyjeli strážníci do Malecké ulice, protože tam na komunikaci volně pobíhal pes. Hlídka se jej opakovaně pokusila odchytnout, což se však nepodařilo. Dotyčný pes poté odběhl ulicí Na Kopci neznámo kam.

O několik minut později kontaktoval městskou policii muž s tím, že poblíž výletní restaurace ve Slatiňanech parkuje cizí automobil takovým způsobem, že majiteli opodál stojícího karavanu znemožnil jeho vyjetí na přilehlou komunikaci. Hlídka zjistila majitele zmíněného vozidla, jenž se po chvíli dostavil na místo a svůj automobil přeparkoval.

V 10.23 hodin byli strážníci přivoláni do Novoměstské ulice, neboť u tamního hřbitova parkovalo několik automobilů na zeleni. Hlídka na šest těchto vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších dvou automobilů vyřešila přestupky na místě.

Po půl jedenácté obdržela městská policie informaci, že u supermarketu v ulici SNP volně pobíhají dva psi. Hlídka toto sdělení prověřila, avšak tato zvířata tam nezastihla.

V 11.46 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v penzionu v Husově ulici jeden z hostů neměl potřebný finanční obnos na uhrazení ubytování, avšak tvrdil, že peníze přiveze do Chrudimi jeho otec. Nakonec tento mladý muž z penzionu utekl pryč, přičemž tam ponechal svůj občanský průkaz. Strážníci oznamovatelku poučili o možném řešení celé události, avšak vzhledem k tomu, že dotyčná žena událost šetřit nechtěla, hlídka odjela.

Krátce po sedmnácté hodině vyjeli strážníci opět do Husovy ulice, kde tentokrát u jednoho z bytových domů dvojice mladých lidí sypala do láhví neznámou látku, již se poté zřejmě snažila zapálit. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že tam přítomné osoby na travnatou plochu položily rozřezané plastové láhve, které obsahovaly vodu a barvu. Dotyčný chlapec a dívka následně uvedli, že nic nezapalovali a pouze se snažili tímto pokusem cosi ověřit. Jakmile tito lidé místo řádně uklidili, strážníci je vykázali.

V 18.29 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že Erbenovou ulicí volně pobíhá pes, jenž štěká na kolem jdoucí lidi. Při příjezdu strážníků dotyčné zvíře zaběhlo na pozemek svého majitele, jenž přislíbil, že svého psa řádně zajistí. Po vyřešení přestupku hlídka odjela.

Po dvacáté první hodině informoval městskou policii občan o tom, že u hřbitova v obci Topol se zdržuje parta mladých lidí, již tam křičí a do něčeho bouchají. Strážníci na uvedeném místě zastihli mladou ženu s vozidlem, jež uvedla, že tam došlo ke konfliktu s jejím přítelem, jenž jí vynadal, po zemi rozházel nákup a poté utekl. Tato řidička na závěr uvedla, že počínání svého přítele odmítá jakkoli řešit a ničeho po hlídce nežádá.

Ve 21.37 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, neboť skleněnou výplň okna tamní obyvatelky rozbil její bývalý přítel. Hlídka tuto událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑