Události ze dne 3.6.2022

06.06.2022 15:06

Krátce před polednem strážníci vyjeli do ulice Na Valech, protože tam občan zpozoroval nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přesně ve 12 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u budovy pošty v sídlišti U Stadionu parkují neoprávněně automobily na parkovacích místech, vyhrazených pro služební vozidla pošty. Hlídka na uvedeném místě zastihla jeden automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Osmnáct minut po poledni byli strážníci přivoláni do Hradební ulice, neboť i tam nesprávně parkovala vozidla. Hlídka na tyto dva automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.41 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Novoměstské ulici u jedné z prodejen nesprávně parkuje vozidlo. Hlídka také za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před devatenáctou hodinou oznámila na tísňovou linku ostraha supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v uvedeném supermarketu zastihli podezřelého mladého muže z Pardubic, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal. Hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě a zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Ve 20.13 hodin vyjeli strážníci ke křižovatce ulic Havlíčkova a Palackého třída, jelikož tam opakovaně agresívně projíždělo vozidlo konkrétní barvy. Hlídka prověřila uvedené místo i přilehlé ulice, avšak s negativním výsledkem.

Ve dvacet jedna hodin se obrátila na městskou policii pečovatelka ze zařízení pro seniory v Soukenické ulici s tím, že tam došlo k pádu klienta, jemuž sama nedokáže pomoci vstát. Hlídka dotyčného muže vyzvedla po pádu nezraněného a uložila jej zpět na lůžko, kde setrval v péči přítomné pracovnice.

Ve 22.25 hodin byli strážníci přivoláni na silniční obchvat města, neboť u jednoho z jeho sjezdů leželo na silnici dopravní značení a dva dopravní kužely. Hlídka tyto předměty umístila mimo komunikaci.

Přibližně o hodinu později obdržela městská policie informaci, že z konkrétní medlešické garáže zní hlasitá hudba z hudební aparatury. Strážníci kontaktovali odpovědného muže, jenž po vyřešení přestupku s hlídkou hudbu vypnul.

Po šesté hodině ranní se na služebnu strážníků dostavil občan, jenž hlídce předal cizí nalezený mobilní telefon a platební kartu. O chvíli později na tento nalezený telefon zavolala přítelkyně jeho majitele, jež domluvila se strážníky, že dotyčný muž své věci vyzvedne během odpoledne.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑