Události ze dne 3.8.2016

04.08.2016 10:59

Před čtvrt na devět oznámila na linku 156 občanka, že automobil zaparkovaný na Masarykově náměstí blokuje výjezd ze dvora Úřadu práce. Hlídka na nesprávně zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. Zároveň se lustrací podařilo zjistit majitele tohoto automobilu, který byl telefonicky kontaktován a který poté vozidlo přeparkoval, aby uvolnil výjezd ze dvora. Dopravní přestupek bude vyřešen, jakmile se řidič automobilu dostaví s výzvou ve stanovené lhůtě na služebnu MP v Chrudimi.

Po půl desáté obdržela městská policie telefonické oznámení, že v Široké ulici před muzeem parkují neoprávněně automobily, neboť je zde umístěna dopravní značka zákaz vjezdu. Hlídka na místě zaregistrovala sedm zaparkovaných vozidel, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 12.03 hodin byla hlídka telefonicky přivolána do ulice Obce Ležáků, kde žena nalezla opuštěné kotě se zahnisanýma očima. Strážníci malé kotě umístili do přepravního boxu a převezli do útulku v Sečské ulici, kam bylo zvíře po dohodě s vedoucí útulku v pořádku umístěno.

Krátce před tři čtvrtě na jednu kontaktoval strážníky na tísňové lince občan, neboť u nákupního centra v ulici SNP špatně parkují nákladní automobily. Hlídka prověřila uvedené místo, ale žádné přestupkové jednání zde nebylo shledáno.

Před půl čtvrtou vyjeli strážníci na Palackého třídu, neboť podle telefonického oznámení ostrahy tamního supermarketu došlo v jejich prodejně ke krádeži peněženky zákaznice. Poškozenou osobou byla žena z Chrudimi, která uvedla, že svoji peněženku měla během nákupu uloženou v nákupní tašce, která byla pověšená na háčku nákupního vozíku. U pokladny však žena zjistila, že její peněženka v tašce není. Jelikož se následným šetřením na místě nepodařilo zjistit osobu možného pachatele přestupku dle § 50/1a, zák. č. 200/90 Sb., bude celá věc předána na přestupkovou komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

V 19.10 hodin se na strážníky obrátil prostřednictvím tísňové linky muž, který oznámil, že z areálu výrobního závodu ve Škroupově ulici vychází velké množství prachu. Hlídka zjistila, že při doplňování jemného písku z nákladního automobilu do zásobníku v areálu firmy vznikla technická závada na ventilu zásobníku a přepadem došlo ke značnému úniku písku a k jeho šíření do okolí ve formě jemného prachu. V uvedeném závodě byl hlídkou kontaktován odpovědný pracovník, který zajistil okamžité přečerpání směsi. Na místě strážníci pořídili fotodokumentaci a celá věc bude oznámena na Odbor životního prostředí MěÚ v Chrudimi.

Šest minut před půl jednou ranní oznámili na linku 156 občané, že v jednom z domů ve Fibichově ulici je rušen noční klid hlasitou hudbou, která vychází z konkrétního bytu. Strážníci se následně pokusili kontaktovat obyvatele uvedeného bytu, který na zvonění a klepání hlídky nereagoval a s hlídkou nekomunikoval. Hudbu však okamžitě vypnul.

Ve 2.25 hodin požádala telefonicky strážníky o pomoc žena ze Škroupovy ulice, neboť se na její zahradě právě pohybovala cizí osoba. Než se hlídka dostavila na uvedené místo, oznamovatelka kontaktovala opět městskou polici, kdy tentokrát sdělila, že v cizí osobě poznala svého bratra a celé oznámení tedy ruší.

Po čtvrt na šest oznámila na linku 156 občanka, že ve Fibichově ulici v konkrétním domě je opět rušen noční klid hlasitou hudbou, která vychází z konkrétního bytu. Obyvatelé tohoto bytu strážníkům opět neotevřeli a nekomunikovali. Hudba uvnitř bytu byla vypnuta. Celá věc bude s obyvateli bytu řešena.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑