Události ze dne 4.10.2021

06.10.2021 12:46

Po osmé hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. armády se u budovy pošty nachází propadlý kryt u kanálové stoky. Vzhledem k tomu, že šetřením hlídky vyšlo najevo, že tento kanál leží na pozemku tamní společnosti, byla o zjištěné závadě vyrozuměna příslušná pracovnice, jež přislíbila, že na zjištěné skutečnosti upozorní své nadřízené, již zajistí opravu poškozeného krytu.

V 11.05 hodin byli strážníci přivoláni na Resselovo náměstí, neboť tam na vyhrazených parkovacích místech stály automobily bez příslušného označení. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomnými řidiči dalších tří nesprávně zaparkovaných automobilů vyřešila dopravní přestupky na místě.

Šestnáct minut po třinácté hodině obdržela městská policie informaci o tom, že na travnaté ploše v Novoměstské ulici leží uhynulá kočka. Hlídka toto zvíře vyzvedla a poté je dopravila do areálu Technických služeb, kde kočku umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude předána k odborné likvidaci.

V 16.05 hodin vyjeli strážníci k obchodnímu centru na Borzně, jelikož se tam zdržovali bezdomovci, již tam činili nepořádek. Hlídka na uvedeném místě zastihla trojici lidí bez domova, z nichž jedna osoba jevila známky požití alkoholu, nebyla orientovaná místem ani časem a nebyla schopná samostatné chůze. Strážníci dotyčného muže podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou ke čtyřem promile alkoholu. Vzhledem k naměřenému výsledku dechové zkoušky byl tento člověk hlídkou následně dopraven do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej přepravili strážníci a kde dotyčného muže předali v pořádku do péče personálu stanice.

Krátce před osmnáctou hodinou kontaktovala městskou policii řidička s tím, že v Pobřežní ulici parkuje cizí automobil přímo před vjezdem na pozemek. Po příjezdu strážníků se k tomuto vozidlu dostavil jeho řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou automobil přeparkoval.

V 18.18 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že před sportovní halou na Tyršově náměstí leží na zemi uražená dopravní značka. Hlídka tuto informaci prověřila a poté na místo přivolala posádku SVDN PČR, jež celou událost převzala k řešení jako dopravní nehodu.

Minutu před dvacátou první hodinou upozornil občan městskou policii na to, že v Pardubické ulici zpozoroval volně pobíhajícího psa většího vzrůstu. Vzhledem k vytížení strážníků jedním z předchozích oznámení se hlídka do uvedené ulice dostavila až s určitým časovým odstupem, přičemž zmíněné zvíře tam nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑