Události ze dne 4.1.2017

05.01.2017 15:01

V 7.52 hodin požádal operační důstojník HZS o spolupráci při řešení kalamitního stavu na některých silnicích v okolí Chrudimi. Dle požadavku HZS byla jedna hlídka vyslána na kruhový objezd u obchodního domu Kaufland, kde uzavřela silnici vedoucí z Chrudimi na Hrochův Týnec. Druhá hlídka uzavřela silnici vedoucí ze Sobětuch na Chrudim.

Ve 12.30 hodin oznámil muž na linku 156, že na silnici mezi Vestcem a Chrudimí se pohybuje zřejmě opilá žena. Strážníci provedli kontrolu uvedené lokality a ženu skutečně nalezli, měla s sebou také psa. Žena byla v silně podnapilém stavu, nebyla orientována místem ani časem, nebyla schopna se udržet na nohou a ani komunikovat s hlídkou. Z tohoto důvodu byla převezena na vyšetření do chrudimské nemocnice. Její pes byl druhou hlídkou převezen do místního útulku. Jelikož nebylo možné u ženy z důvodu její silné opilosti provést dechovou zkoušku, byla hladina alkoholu zjištěna odběrem krve. Bylo tak zjištěno, že má v krvi čtyři promile alkoholu. Na doporučení lékaře putovala žena na protialkoholní záchytnou stanici, kde byla v pořádku předána personálu v 15.05 hodin.

V 17.23 hodin přijali strážníci oznámení o špatném parkování v ulici Husova. Konkrétně se jednalo o stání vozidla před vjezdem u domu č. p. 184. Z důvodu vytíženosti smluvní odtahové služby nebylo možné přistoupit k odtahu vozidla, a tak bylo oznámení vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče. Následně se ve spolupráci s Městskou policií Pardubice podařilo kontaktovat majitelku vozidla, která sdělila, že vozidlo již prodala prostřednictvím bazaru a nejezdí s ním. Nového majitele se prozatím nepodařilo kontaktovat.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑