Události ze dne 4.3.2023

06.03.2023 16:03

Po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v křižovatce ulic Družstevní a Malecká parkuje automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 13.15 hodin byli strážníci přivoláni k domu v ulici Víta Nejedlého, neboť tam seděl zřejmě opilý mladík. Hlídka dotyčného mladého člověka shledala neorientovaného místem, ani časem, proto jej podrobila orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou přes dvě promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že se jednalo o hocha v mladistvém věku, strážníci poté vyrozuměli jeho matku, jež se dostavila na místo a syna v pořádku převzala do péče. Hlídka událost zadokumentovala a následně provedla nezbytné šetření. O celé události bude vyrozuměn sociální odbor příslušného městského úřadu k možnému opatření v rodině.

Dvacet pět minut před osmnáctou hodinou informovala městskou policii ostraha hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové o tom, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníkům ostraha příslušné prodejny sdělila, že před jejich příjezdem zaregistrovala prostřednictvím kamerového systému hypermarketu, kterak dvě mladé ženy vyzvedly z prodejního regálu gelové nehty, s nimiž následně vstoupily do zkušební kabinky, kde po jejich odchodu zůstaly odložené pouze prázdné obaly od těchto výrobků. Když tyto osoby o chvíli později hypermarket opouštěly, byly osloveny ostrahou prodejny, avšak uvedené nehty při sobě neměly, proto hypermarket opustily. Ostraha prodejny dodala, že odcizením gelových nehtů vznikla hypermarketu škoda ve výši několika set korun, přičemž požádala o šetření celé události. Hlídka zjištěné skutečnosti zadokumentovala a spisový materiál společně s příslušným kamerovým záznamem postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.

Před jednou hodinou ranní vyjeli strážníci do ulice Víta Nejedlého, neboť tamní obyvatelka oznámila, že u ní doma došlo k neshodám s manželem a dodala, že se obává, že by ji mohl fyzicky napadnout. Hlídka oba manžele kontaktovala. Protože muž i žena shodně uvedli, že po slovní roztržce se navzájem fyzicky napadli, přičemž budili dojem, že jsou pod vlivem alkoholu, strážníci tento pár podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivními výsledky. Vzhledem k tomu, že ani jeden z nich nežádal zajištění lékařského ošetření, či vyšetření, hlídka tuto dvojici vyzvala, aby se ve stanoveném termínu dostavili na služebnu městské policie za účelem sepsání zápisu o podaném vysvětlení. Muž poté z bytu odešel s tím, že přenocuje u kamaráda.

Ve 2.01 hodin se obrátila na městskou policii obyvatelka Sladkovského ulice s tím, že když se vraceli společně s manželem domů, cestou je sledoval neznámý muž, jenž poté obcházel jejich dům a pokoušel se otevřít branku na jejich pozemek. Hlídka prověřila okolí příslušné budovy, avšak člověka, jehož popis měla k dispozici, tam nezastihla.

Přibližně o půl hodiny později byli strážníci opět přivoláni do ulice Víta Nejedlého, protože tamní obyvatelka oznámila, že se její manžel vrátil domů a opět ji napadá. Při příjezdu hlídky se dotyčný muž choval agresivně a snažil se napadnout i strážníky, proto bylo vůči němu použito donucovacích prostředků a na jeho horní končetiny hlídka přiložila služební pouta. Vzhledem k tomu, že tento člověk nebyl ochoten podstoupit orientační dechovou zkoušku na alkohol, strážníci jej přepravili na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej dopravila a do péče personálu stanice v pořádku předala hlídka.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑