Události ze dne 4.5.2016

05.05.2016 16:18

V 8.12 hodin přijali strážníci telefonické oznámení, ve kterém občan uvedl, že za obchodním centrem v ulici SNP neoprávněně parkuje nákladní automobil v zákazu vjezdu. Na místě hlídka zjistila, že uvedené nákladní vozidlo právě provádí zásobování jednoho z tamních obchodů, což je povoleno dodatkovou tabulkou umístěnou pod svislou dopravní značkou zakazující vjezd nákladních automobilů. Z tohoto důvodu nebylo přestupkové jednání shledáno.

Po čtvrt na devět dopoledne požádal na lince 156 o příjezd hlídky obyvatel Hradištní ulice, jelikož se mezi automobily před jeho domem nachází jeden vůz, neznámo který, jenž opakovaně troubí. Strážníci zde zjistili, že se jedná o vozidlo odtahové služby, která právě provádí odtahy automobilů v rámci prováděného blokového čištění komunikace. Řidič odtahové služby byl hlídkou poučen a klakson přestal používat.

Před tři čtvrtě na devět oznámil na lince 156 řidič, že zaparkoval svůj automobil na parkovišti ve Václavské ulici a nyní nemůže vyjet z parkovacího místa, neboť jeho vozidlo bylo zablokováno jiným automobilem. Strážníkům se podařilo vyrozumět řidiče nesprávně zaparkovaného automobilu, který se vzápětí dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Tomuto řidiči následně hlídka uložila blokovou pokutu. Jelikož se na stejném místě nacházely ještě další dva zaparkované automobily, jejichž řidiči byli podezřelí ze spáchání přestupku, byly na tato vozidla umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 8.45 hodin oznámila na tísňovou linku vedoucí prodejny se sportovním zbožím v ulici SNP, že v prodejně nalezli peněženku, kterou zapomněl některý ze zákazníků prodejny v převlékací kabince. Do uvedené prodejny se dostavila hlídka a nalezenou peněženku s doklady převzala. Následně se podařilo telefonicky kontaktovat majitele, který byl informován, kde si může svoji peněženku vyzvednout.

Krátce po deváté hodině dopolední byli strážníci přivoláni do Vlčnovské ulice, kde se podle telefonického oznámení nacházejí automobily, neoprávněně zaparkované před vjezdem do nemocnice na parkovacích místech vyhrazených pro invalidy. Hlídka zjistila, že vodorovné dopravní značení na těchto vyhrazených místech není v souladu se zákonem a není dostatečně viditelné. Z tohoto důvodu strážníci přestupkové jednání neshledali. Během následného jednání se zástupcem chrudimské nemocnice získala hlídka informaci, že uvedená parkovací místa jsou pouze dočasná a v nejbližší době budou vytvořena nová parkovací místa pro invalidy s patřičným označením dle zákona, která budou situována přímo v areálu nemocnice.

Ve čtrnáct hodin při pochůzkové činnosti odchytl strážník v Havlíčkově ulici volně pobíhajícího psa plemene kolie. Protože majitel upozornil telefonicky už kolem dvanácté hodiny městskou policii, že jeho pes utekl, dostavila se na místo hlídka ve služebním vozidle, která odchycenou kolii převzala a odvezla ji jejímu majiteli. Celá událost s ním byla vyřešena blokovou pokutou.

O půl páté odpoledne se na služebnu městské policie dostavila žena, která oznámila, že před jedním z domů v Poděbradově ulici je ucpaná dešťová vpusť, voda tedy neodtéká a na chodníku se tvoří veliká kaluž. Oznamovatelka žádá, aby MP událost řešila. Následně bylo zjištěno, že kanálová vpusť je v majetku města, proto byl o celé události telefonicky vyrozuměn příslušný pracovník MěÚ v Chrudimi, který přislíbil, že zajistí nápravu pročištěním kanálu.

Před sedmnáctou hodinou bylo na linku 156 oznámeno občanem, že za obchodním centrem v ulici SNP neoprávněně parkují nákladní vozidla v zákazu vjezdu. V uvedenou dobu se na místě nacházely tři nákladní automobily. Řidiči dvou vozidel se dopustili přestupku, jelikož nerespektovali dopravní značení, a hlídka jim uložila blokové pokuty. Třetí nákladní automobil zde zásoboval jeden z obchodů, proto se jeho řidič přestupku nedopustil.

V 17.45 hodin přivolal telefonicky strážníky do sídliště U Stadionu muž, který nalezl peněženku s doklady. Hlídka ji následně od oznamovatele převzala a převezla na služebnu. Jelikož se podařilo zjistit kontakt na syna majitelky peněženky, byl tento požádán, aby informoval svoji matku, kde si může peněženku vyzvednout.

Před osmou hodinou večerní obdrželi strážníci telefonické oznámení, že za obchodním centrem v ulici SNP neoprávněně parkuji nákladní automobily v zákazu vjezdu. Hlídka na jeden automobil, jehož řidič porušil dopravní značení, umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑