Události ze dne 4.5.2023

09.05.2023 16:04

Po osmé hodině dopolední strážníci během pochůzkové činnosti zaregistrovali v sídlišti U Stadionu stojící automobil, jemuž chyběla dvě kola, přičemž jeho zadní část byla vyzdvižena nad komunikaci pomocí mechanických zvedáků. Hlídka zjistila majitele uvedeného dopravního prostředku a kontaktovala jej. Dotyčný muž následně v telefonickém rozhovoru sdělil, že u jeho vozidla došlo k defektu obou zadních kol, a přislíbil, že ihned po jejich opravě uvede automobil do původního stavu. Strážníci kontrolou provedenou v odpoledních hodinách shledali, že majitel vozidla svůj příslib dodržel.

V 10.52 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v Rooseveltově ulici parkuje automobil přímo ve vjezdu, čímž ostatním vozidlům znemožnil projetí. Před příjezdem hlídky tento automobil z místa odjel.

Po poledni vyjeli strážníci do Slatiňan, neboť tam žena odchytla volně pobíhajícího psa malého vzrůstu. Hlídka uvedené zvíře od oznamovatelky převzala a poté vyrozuměla jeho možného majitele, jenž předtím oznámil, že postrádá svého psa. Dotyčný muž se o několik minut později dostavil ke strážníkům, již mu jeho zvíře v pořádku vydali.

V 16.45 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Na Špici nesprávně parkují některé automobily. Hlídka zmíněnou ulici prověřila a poté na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O dvě minuty později byli strážníci přivoláni k bytovému domu v Husově ulici, neboť se tam nacházel uhynulý holub. Hlídka tohoto ptáka vyzvedla a poté dopravila do areálu Technických služeb, kde jej umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude předán k odborné likvidaci.

V 19.55 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že na parkovišti v Tovární ulici zaregistroval odstavené a nepojízdné vozidlo, do jehož interiéru usedají bezdomovci. Strážníci v uvedeném automobilu, jenž stál na soukromém pozemku, zastihli čtyři obyvatele místní ubytovny, jež z místa vykázali.

Třicet jednu minutu po dvacáté první hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u průmyslové budovy v Tovární ulici postávají dva muži a popíjejí alkohol z láhví, které odložili na okenní parapet uvedeného domu, přičemž hrozilo nebezpečí, že svým jednáním poškodí majetek. Hlídka i tyto obyvatele místní ubytovny vykázala, orientované místem a časem.

O několik minut později vyjeli strážníci k místní seniorce, jež oznámila, že má problémy se svým příbuzným, jenž jí bere léky, peníze a další věci. Operátor městské policie mezi tím zjistil kontakt na dceru dotyčné ženy a kontaktoval ji. Tato příbuzná sdělila, že její matka trpí psychickými problémy, přičemž se jedná pouze o její představy, na základě kterých opakovaně kontaktuje policii, hasiče i Zdravotnickou záchrannou službu, a dodala, že její stav již řeší s příslušnými úřednicemi odboru sociálních věcí místního městského úřadu.

Po půlnoci informovala městskou policii obyvatelka Luhanovy ulice o tom, že z bytu své sousedky, která odcestovala mimo domov, zní neurčité pípání, přičemž uvedla podezření, že se může jednat o požární hlásič. Při příjezdu strážníků uvedený zvuk nebylo slyšet, přesto hlídka kontaktovala hasiče, již požádali, aby je oznamovatelka přivolala, pokud by se podezřelé pípání opět rozeznělo.

Krátce před šestou hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Na Špici parkuje automobil konkrétní tovární značky na chodníku. Hlídka na toto vozidlo a také na další nesprávně zaparkovaný automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑