Události ze dne 4.5.2024

06.05.2024 18:24

Po deváté hodině dopolední vyjeli strážníci k supermarketu v Poděbradově ulici, neboť se tam zdržovali bezdomovci, přičemž jeden z nich pokřikoval na zákazníky. Hlídka uvedené osoby zastihla nedaleko zmíněné prodejny, kde je náležitě poučila.

V 10.38 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u hřbitova v Novoměstské ulici stojí automobily na zeleni. Hlídka na těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před čtrnáctou hodinou obdržela městská policie informaci, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu stojí automobil na chodníku. Hlídka u této budovy zaregistrovala celkem tři nesprávně stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.15 hodin přivolala strážníky k jedné z prodejen u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové prodavačka s tím, že před tímto obchodem poletuje andulka. Hlídka uvedené místo a také jeho okolí prověřila, avšak tohoto ptáka tam nezaregistrovala.

Deset minut před šestnáctou hodinou poukázal občan na to, že jemu známá žena pobírá zřejmě neoprávněně sociální dávky, když se před úřady prohlašuje za samoživitelku, ačkoli ve skutečnosti žije trvale ve společné domácnosti s přítelem. Operátor městské policie oznamovateli přislíbil, že získané informace budou postoupeny k prověření příslušnému úřadu.

V 15.59 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že před budovou peněžního ústavu na Palackého třídě doutná odpadkový koš. Hlídka příslušnou nádobu na odpad včas prolila vodou, tudíž ke škodě na majetku nedošlo.

Po půl páté strážníci během pochůzkové činnosti shledali, že v parku na Střelnici došlo k poškození lavičky, již tvořil upravený kmen stromu. Tuto skutečnost hlídka zanesla do knihy závad k nápravě.

V 17.22 hodin se obrátila na městskou policii obyvatelka sídliště Na Šancích s tím, že jistý obyvatel tamního bytového domu, jenž trpí psychickými problémy, od ranních hodin doma pláče. Protože plakal také na balkóně, oznamovatelka pojala obavu, aby si záměrně neublížil. Dotyčná žena dodala, že o jeho stavu již sama vyrozuměla příbuzného. Při příjezdu strážníků se u zmíněného muže nacházeli rodiče a také přivolaná Zdravotnická záchranná služba, která dotyčného člověka převzala do péče. Hlídka proto následně odjela.

Deset minut před jednou hodinou ranní vyjeli strážníci do Slatiňan, protože tam v jedné z ulic docházelo k rušení nočního klidu podivným zvukem. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že se jedná o zvuk čerpadla na vodu, umístěného v sudu v zahradě jednoho z domů. Strážníci telefonicky kontaktovali majitele příslušné nemovitosti, jenž jim udělil souhlas k tomu, aby za této situace vstoupili na jeho zahradu a příslušné čerpadlo odpojili od přívodu elektrické energie. Jakmile to hlídka učinila, byl na místě klid.

Ve 2.33 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v jistém bytovém domě v ulici Na Šancích dochází k rušení nočního klidu zvukem televizoru, jenž zní z konkrétního bytu. Hlídka kontaktovala odpovědného muže, jenž po vyřešení přestupku se strážníky televizní přijímač vypnul.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2024, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑