Události ze dne 4.6.2018

06.06.2018 12:39

Krátce po třinácté hodině byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Na Ostrově a S. K. Neumanna, kde na chodníku ležel zřejmě opilý muž. Protože byl tento místní obyvatel pod vlivem alkoholu, avšak orientován místem i časem, mohl sám odejít pryč.

V 15.43 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení o automobilu parkujícím v Heydukově ulici, jehož řidič ponechal ve dveřích klíče a v okolí se nikde nezdržoval. Na uvedené místo se vydala pěší hlídka, jež cestou obdržela informaci od oznamovatele, že k automobilu se již dostavil jeho řidič a s vozidlem odjel.

O několik minut později vyjeli strážníci na základě oznámení občanky do Malecké ulice, jelikož na chodníku u tamní restaurace se delší dobu zdržoval volně pobíhající pes menšího vzrůstu. Hlídka se opakovaně pokusila toto zvíře odchytnout, avšak ani v jednom případě se strážníkům nepodařilo k němu přiblížit na potřebnou vzdálenost. Nakonec plachý pes odběhl neznámo kam.

Po osmnácté hodině oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Osobou podezřelou ze spáchání přestupku proti majetku byla v tomto případě místní seniorka. Následným šetřením hlídky v prodejně však vyšlo najevo, že tato žena se protiprávního jednání nedopustila.

V 19.45 hodin upozornil městskou policii občan na nesprávně zaparkovaný automobil u konkrétního domu v ulici Na Ostrově. Hlídka po příjezdu na uvedené místo vyřešila přestupek s jeho řidičem na místě. Ten následně automobil přeparkoval.

Několik minut před dvacátou hodinou byli strážníci přivoláni do Pobřežní ulice, kde mělo nesprávně parkovat vozidlo. Hlídka na uvedeném místě shledala hned šest automobilů stojících v rozporu s dopravním značením, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před půl desátou kontaktoval telefonicky strážníky občan s tím, že u divadla v ulici Čs. partyzánů zaregistroval sedícího bezdomovce, jenž měl při sobě moderní horské jízdní kolo, které mohlo být někomu odcizeno. Strážníkům po příjezdu muž bez domova sdělil, že jízdní kolo koupil od svého kamaráda. Přivolaní policisté následně provedli lustraci dopravního prostředku podle výrobního čísla a zjistili, že toto jízdní kolo nebylo evidováno jako odcizené. Obě hlídky poté odjely.

Ve 22.34 hodin vyjeli strážníci na základě oznámení do ulice Na Šancích, neboť tam docházelo k rušení nočního klidu hlasitou hudbou, jež zněla z tamního panelového domu. Hlídka kontaktovala obyvatele bytu, z něhož hudba zněla. Muž sdělil, že doma slaví narozeniny a hudbu vypnul. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑