Události ze dne 4.7.2016

07.07.2016 12:32

Pět minut po půl osmé ráno oznámila na linku 156 občanka, že v Městském parku nalezla mládě čápa, které zřejmě nemůže vzlétnout. Hlídka, která se dostavila do parku, na uvedeném místě, ani v okolí mládě nezaregistrovala.

V 7.39 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do Škroupovy ulice, kde se nacházel zaparkovaný automobil, jenž měl ponechány otevřené dveře. Následnou lustrací vozidla přes policii vyšlo najevo, že tato událost již byla ohlášena PČR a ta již celou věc řeší.

O několik minut později obdržela městská policie oznámení na lince 156, ve kterém žena sdělila strážníkům, že v sídlišti U Stadionu nalezla mládě sovy, které pravděpodobně vypadlo z hnízda. Oznamovatelka vyčkala na místě na příjezd hlídky a následně strážníkům předala mládě sovy, jež zřejmě mělo poraněné křídlo. Hlídka uložila mládě do přepravního boxu a služebním vozidlem jej převezla na služebnu MP, kde si jej po telefonické domluvě převzal pracovník záchranné stanice.

Před tři čtvrtě na jednu vyjeli strážníci do Poděbradovy ulice, kde se podle telefonického oznámení na parkovišti u tamního supermarketu nachází zaparkovaný automobil, který má otevřené dveře s klíči v zámku a u vozidla se nikdo nenachází. Hlídka provedla lustraci vozidla, při níž byl zjištěn majitel automobilu s bydlištěm v Kladně. Jelikož se majitele strážníkům nepodařilo kontaktovat ani zastihnout v nedaleké prodejně, bylo zaparkované vozidlo uzamčeno hlídkou a pro řidiče byl za stěračem ponechán vzkaz, kde se nacházejí klíče od jeho vozidla. Po čtvrt na dvě kontaktoval strážníky majitel automobilu. Strážníci se vzápětí dostavili na parkoviště, kde muži klíče od jeho vozidla vydali.

Ve 13.40 hodin se na strážníky telefonicky obrátil pracovník finančního úřadu, který na dvoře úřadu nalezl mládě dravce, jež pravděpodobně vypadlo z hnízda. Hlídka však na místě žádné mládě nezaregistrovala. Po nějaké době oznamovatel opět telefonicky kontaktoval městskou policii s tím, že mládě dravce odchytl a ponechal na recepci úřadu, kde jej strážníci mohou vyzvednout. Strážníci poté dravce převezli na služebnu městské policie na Resselově náměstí, kde si jej po telefonické domluvě převzal pracovník záchranné stanice živočichů.

Deset minut před půl třetí oznámila telefonicky strážníkům žena, že v ulici Na Šancích volně pobíhá pes většího vzrůstu. Na uvedeném místě se hlídce podařilo odchytnout labradora bez evidenční známky, který byl následně převezen služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn do připraveného kotce.

V 17.02 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Víta Nejedlého se u konkrétního domu nachází odhozená injekční stříkačka. Hlídka použitou injekční stříkačku vyzvedla a uložila do speciálního boxu, aby byla následně předána k odborné likvidaci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑