Události ze dne 4.7.2024

08.07.2024 13:23

Okolo půl jedné ranní vyjížděla hlídka do ulice V Průhonech, kde se měla pohybovat trojice mužů, kteří měli házet do řeky přenosné dopravní značky. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality, muži však nebyli nalezeni. Značky, které byly pohozeny na břehu řeky, byly hlídkou vráceny zpět na své místo.

V 7.48 hodin oznámila všímavá žena, že v Široké ulici, v budově č. p. 29, jsou u jedné z kanceláří otevřené dveře. Dle ní by tato kancelář měla být zavřená. Na místě bylo zjištěno, že u otevřených dveří kanceláře jsou ponechané klíče v zámku. Dveře nejevily žádné známky poškození. Strážníci se pokusili kontaktovat odpovědnou osobu, tato však hovor nepřijímala. Následně byly dveře zavřeny a uzamčeny, na místě byl ponechán vzkaz o uložení klíčů na služebně městské policie. Dále byla při řešení této události na dvoře budovy nalezena dámská kabelka s doklady a finanční hotovostí. Po zadokumentování byla uložena do oddělení ztrát a nálezů.

V 16.26 hodin přijali strážníci oznámení o parkování vozidel na chodníku v ulicích Hradištní a Na Šancích. V době kontroly nebyla žádná vozidla parkující na chodníku zjištěna.

Následně se hlídka přesunula k prodejně Penny Market ve Václavské ulici, kde se měli nacházet nevhodně se chovající bezdomovci. Po příjezdu na místo pracovník ostrahy sdělil, že bezdomovci již odešli.

Před půl desátou večerní prověřovala hlídka oznámení, v němž žena uvedla, že v ulici Topolská se nachází malá sova, která prý nelétá. Tuto dala oznamovatelka na větev stromu. Strážníci celou věc konzultovali s pracovníkem záchranné stanice Pasíčka, který doporučil, aby byla sova ponechána na místě, s případnou kontrolou místa následující den.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2024, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑