Události ze dne 4.9.2023

06.09.2023 19:01

Po jedenácté hodině dopolední se obrátila na městskou policii se žádostí o spolupráci Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby strážníci prověřili informaci o tom, že v okolí konkrétního domu v Koželužské ulici nesprávně parkují automobily. Hlídka této žádosti vyhověla, avšak u příslušné budovy ani v jiných částech zmíněné ulice dopravní přestupky řidičů nezaregistrovala.

V 16.10 hodin přivolala strážníky k vlakovému nádraží v ulici Čs. armády žena, jež neupřesnila, s jakým problémem se obrátila na městskou policii. Po příjezdu hlídky na místo vyšlo najevo, že dotyčná občanka žádala obstarání informací o svém manželovi, jehož měla posádka zdravotní záchranné služby přepravit sanitním vozem do pardubické nemocnice. Hlídka ženě doporučila, aby kontaktovala uvedené zdravotnické zařízení, kde se jí dostane všech potřebných informací.

O deset minut později bylo oznámeno městské policii, že u konkrétního domu v Malecké ulici cizí automobil neoprávněně obsadil parkovací místo, určené pro vozidlo invalidy. Vzhledem k tomu, že majitelku tohoto automobilu se strážníkům nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, umístila po domluvě s oznamovatelem hlídka na její vozidlo výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 16.38 hodin vyjeli strážníci do Městského parku, protože se tam u altánu zdržovali bezdomovci, již křičeli a nevhodně se chovali. Hlídka na uvedeném místě zastihla místem i časem orientovanou ženu bez domova, již vykázala.

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno na linku 156, že u parkoviště v Luhanově ulici parkují některé automobily na chodníku a také mimo vyznačená parkovací místa. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 19.33 hodin informoval městskou policii občan, že v sídlišti Na Větrníku volně pobíhá pes většího vzrůstu. Hlídka příslušnou lokalitu prověřila, avšak uvedené zvíře nezaregistrovala.

O třináct minut později přivolal strážníky do sídliště U Stadionu obyvatel tamního bytového domu, jenž v kabině výtahu zpozoroval netopýra. Hlídka tohoto tvora vyzvedla a dopravila na služebnu, kde jej převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑