Události ze dne 5.10.2022

06.10.2022 16:01

Po osmé hodině dopolední byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, protože v tamním vnitrobloku žena zaregistrovala ležící uhynulou kočku. Hlídka uvedené zvíře vyzvedla a poté je dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde tuto kočku umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude předána k odborné likvidaci.

V 9.18 hodin požádal o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o hádce dvou bezdomovců, k níž mělo dojít u budovy školy na Palackého třídě. Strážníci prověřili okolí příslušné školy, avšak dotyčné lidi tam nezaregistrovali.

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí parkují některé automobily neoprávněně. Hlídka uvedené parkoviště prověřila a poté na jedno vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 12.15 hodin kontaktovala městskou policii obyvatelka ulice Víta Nejedlého s tím, že z konkrétního bytu v jejich domě zní hluk, jenž ji ruší. Strážníci na chodbě uvedené budovy žádný hluk nezaregistrovali, přesto následně jednali s příslušnou obyvatelkou, jež uvedla, že je doma sama a právě vaří. Hlídka obě ženy poučila a poté odjela.

Přesně ve třináct hodin se obrátil na strážníky občan, jenž v pasáži na Resselově náměstí zpozoroval opuštěnou kočku s kotětem, přičemž dodal, že umístění těchto zvířat již osobně domluvil s pracovnicí příslušného útulku. Na základě této informace hlídka obě kočky odchytla a poté je v útulku předala do péče zmíněné ženy.

Ve 13.05 hodin upozornila městskou policii občanka na to, že na viaduktu mezi sídlištěm Na Větrníku a obcí Topol řidiči často porušují zákazovou dopravní značku. Strážníci oznamovatelce přislíbili, že na uvedeném místě budou provádět namátkové kontroly.

Po čtrnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že ve Slatiňanech u budovy školy se usadili bezdomovci, již se tam nevhodně chovají. Hlídka po příjezdu přítomnou dvojici lidí z místa vykázala.

V 16.12 hodin vyjeli strážníci do Husovy ulice, neboť tam tři automobily parkovaly na chodníku. Hlídka na dvě z nich umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomným řidičem třetího vozidla vyřešila přestupek na místě.

O dvacet minut později informovala městskou policii řidička, že v obci Vestec odchytla cizího volně pobíhajícího psíka menšího vzrůstu. Během přemísťování uvedeného zvířete hlídkou z automobilu oznamovatelky do služebního vozidla se tento pes vytrhl a utekl opodál. Strážníci se jej poté opakovaně pokusili odchytnout, avšak s negativním výsledkem. Nakonec toto zvíře odběhlo neznámo kam.

Po dvacáté hodině byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Bartůňka, protože na tamním parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy neoprávněně stál cizí automobil. Hlídka prověřila parkovací místa v uvedené ulici a celkem na tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po šesté hodině ranní se obrátila na městskou policii občanka s tím, že v Malecké ulici potkala zmateného muže vyššího věku obutého do bačkor, jenž se jí tázal, kudy se dostane na náměstí. Oznamovatelka dodala, že dotyčnému člověku nabídla pomoc, kterou odmítl. Hlídka poté prověřila zmíněnou ulici i její okolí, avšak tohoto muže tam nezaregistrovala.

V 6.45 hodin strážníci vyjeli k supermarketu v ulici SNP, neboť se tam nacházel zmatený muž s bačkorami na nohou. Hlídka zjistila totožnost dotyčného člověka a poté jej v pořádku dopravila do místa jeho bydliště, kde byl předán do péče manželky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑