Události ze dne 5.1.2017

06.01.2017 10:19

Krátce po osmé hodině ranní obdržela městská policie telefonické oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se pohyboval v okolí restaurace v Malecké ulici. Hlídka tohoto psa plemene aljašský malamut odchytla a převezla jej do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do připraveného kotce.

Ve tři čtvrtě na devět požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník HZS, neboť bylo třeba zajistit místo dopravní nehody, ke které došlo na okružní křižovatce u nemocnice. Hlídka po domluvě s přítomnými složkami IZS usměrňovala provoz na kruhovém objezdu poblíž obchodního centra v ulici SNP.

Před devátou hodinou telefonicky oznámila žena, že ve vnitrobloku v Havlíčkově ulici se zdržuje bezdomovec, který tam i přespává. Hlídka na uvedeném místě zastihla místního muže bez domova, který byl následně vykázán.

V 11.04 hodin byli strážníci prostřednictvím linky 156 přivoláni do Průmyslové ulice, kde před výjezdem z tamní firmy stál zaparkovaný automobil, který komplikoval výjezd z areálu. Hlídka tam shledala dvě nesprávně zaparkovaná vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Několik minut před třináctou hodinou oznámila na linku 156 občanka, že v sídlišti U Stadionu poblíž konkrétního domu stojí automobil zaparkovaný na chodníku. Hlídka na místě zjistila, že řidič tohoto vozidla vzhledem k aktuálním klimatickým podmínkám nemohl rozpoznat, že neparkuje svůj automobil na vyznačeném parkovišti, nýbrž na chodníku vyúsťujícím do parkoviště. Strážníci řidiče kontaktovali a na vzniklý problém ho upozornili.

O půl čtvrté vyjeli strážníci do Revoluční ulice, kde podle telefonického oznámení parkovaly automobily na chodníku. Hlídka v uvedené ulici zaregistrovala jedno nesprávně zaparkované vozidlo, na které umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 19.40 hodin oznámil na linku 156 muž, že u konkrétního domu v Čáslavské ulici parkuje automobil na travnaté ploše. Při příjezdu hlídky na místo se dostavila k vozidlu jeho majitelka, která po vyřešení přestupku automobil přeparkovala.

Před dvacátou první hodinou byli strážníci telefonicky přivoláni do ulice Čs. armády, kde se v budově nádraží ČD zdržoval podnapilý bezdomovec, který odmítal budovu opustit. Ve vestibulu se nacházel podnapilý muž s bydlištěm v Nasavrkách. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol strážníci muži naměřili hodnotu 4 promile alkoholu v dechu. Jelikož měl tento muž zranění na hlavě, které si způsobil při nekontrolovaném pádu, byla na místo přivolána RZP, která jej převzala do péče.

Krátce po druhé hodině ranní obdržela městská policie telefonické oznámení o muži, ležícím v pasáži na Resselově náměstí. Následně strážníci zjistili, že se jedná o místního muže bez domova, který tam usnul. Po probuzení byl orientován místem i časem, zdravotně v pořádku, proto byl hlídkou z místa vykázán.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑