Události ze dne 5.1.2022

06.01.2022 11:10

V 9.07 hodin přivolal strážníky na Masarykovo náměstí občan, jenž zpozoroval, že na tamních parkovacích místech, vyhrazených pro vozidla invalidů, stojí neoprávněně automobily bez příslušného označení. Hlídka na uvedeném náměstí shledala, že jedno vyhrazené parkovací místo, jež se donedávna nacházelo u tamní prodejny, bylo již zrušeno, a dále, že na ostatních vyhrazených parkovacích místech na placeném parkovišti byla všechna vozidla invalidů řádně označena. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Tři minuty před desátou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u budovy úřadu v Městském parku se nachází nesprávně zaparkované automobily. Hlídka s přítomnými řidiči těchto dvou vozidel vyřešila jejich přestupky na místě.

V 13.30 hodin upozornil městskou policii obyvatel Slatiňan, že na tamní komunikaci v Medunově ulici zpozoroval odstavený autovrak. Strážníci po příjezdu na uvedené místo zjistili provedenou lustrací majitele tohoto automobilu a telefonicky jej kontaktovali. Dotyčný muž uvedl, že své vozidlo dopravil k opravě do tamního autoservisu, kde obdržel informaci o tom, že oprava jeho vozidla se již finančně nevyplatí. Na základě této skutečnosti tedy svůj automobil přemístil z areálu opravny na přilehlou komunikaci, kde jej dočasně ponechal. O chvíli později se ke hlídce dostavila příbuzná majitele vozidla, jež s pomocí tamního občana nepojízdný automobil z komunikace odstranila.

O deset minut později strážníci vyjeli do nemocnice ve Václavské ulici, neboť tam na toaletě ležel bezdomovec, jenž odmítal zdravotnické zařízení opustit, přičemž se choval agresivně vůči zřízencům. Hlídka po příjezdu do nemocnice obdržela informaci od personálu, že dotyčný muž bez domova před jejím příjezdem zdravotnické zařízení sám opustil.

V 15.20 hodin se na městskou policii obrátil se žádostí o pomoc výpravčí ČD, jenž uvedl, že jejich pracovníci se právě chystali v železniční stanici v Nerudově ulici zabezpečit jeden z nádražních objektů proti vstupu nepovolaných osob zajištěním oken a dveří dřevěnými latěmi, avšak uvnitř příslušné budovy zastihli bezdomovce, jenž odmítl odejít. Hlídka po příjezdu dotyčného muže z Medlešic z objektu drah vykázala.

Krátce po půl páté oznámila na linku 156 žena, že poté, co ve Smetanově ulici zastavila automobil z důvodu vystoupení spolujezdce, byla fyzicky napadena tamním obyvatelem, jehož se během slovního útoku vůči sobě dotázala, kde je umístěné dopravní značení, jež v příslušné ulici řidičům zakazuje parkování. Hlídka po příjezdu jednala s oznamovatelkou, která dodala, že během fyzického napadení utrpěla poranění kolene, a dále, že jednáním agresivního občana došlo k poškození jejího mobilního telefonu. Strážníci poté kontaktovali podezřelého muže, jenž se ke svému jednání doznal. Hlídka celou událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Po půlnoci byli strážníci přivolání do Topolské ulice, protože tam pod balkonem panelového domu došlo ke slovní rozepři mezi mužem a ženou, jež plakala. Hlídka prověřila příslušné místo i okolí této budovy, avšak žádné lidi tam nezastihla.

Před šestou hodinou ranní bylo oznámeno na tísňovou linku, že u nákladové rampy prodejny potravin v sídlišti U Stadionu parkují nesprávně automobily, které komplikují zásobování tohoto obchodu. Hlídka poté za stěrače deseti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče,


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑