Události ze dne 5.3.2020

06.03.2020 12:51

V 7.05 hodin vyjeli strážníci do Medlešic, kde na autobusové zastávce spal muž bez domova. Hlídka po příjezdu tohoto muže, jenž byl orientován místem i časem a nikam necestoval, vykázala.

Po půl deváté se na městskou policii obrátil obyvatel Dvořákovy ulice, neboť před vjezdem na jeho pozemek nesprávně parkoval cizí automobil, který mu znemožnil vyjetí vozidlem na komunikaci. Po příjezdu strážníků se k tomuto automobilu dostavila jeho řidička, která po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou své vozidlo přeparkovala.

Ve 14.06 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, neboť v prostoru tamní autobusové zastávky měly neoprávněně parkovat osobní automobily. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů na uvedeném místě nezaregistrovala.

O několik minut později obdržela městská policie oznámení o nálezu cizích věcí, jež byly uloženy uvnitř indiánského stanu, který se nachází na zahradě školky v ulici Strojařů. Hlídka v tomto indiánském obydlí shledala uložené vybavení pokoje a mezi těmito věcmi i doklady, patřící obyvatelům Čáslavi. Strážníci následně kontaktovali místní úřady, ubytovny i příslušné instituce v Čáslavi, aby se podařilo zjistit, kde se majitelé uložených věcí nachází a jaký měli důvod k tomuto jednání. To se prozatím nepodařilo zjistit, proto bude celá věc i nadále předmětem šetření městské policie.

Ve 14.40 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici K Presům se zdržují dva bezdomovci, kteří se tam nevhodně chovají. Hlídka po příjezdu tohoto muže a ženu vykázala.

Po osmnácté hodině vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde v parku ležel na zemi bezdomovec. Dotyčný místní muž po příjezdu hlídky vstal a orientován místem i časem se posadil na nedalekou lavičku.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑