Události ze dne 5.4.2023

06.04.2023 12:25

Po deváté hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že před nákupním centrem ve Škroupově ulici se zdržuje žena bez domova, jež křičí a obtěžuje přítomné osoby. Hlídka dotyčnou občanku z místa vykázala, orientovanou místem i časem.

V 10.28 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, protože tam došlo ke krádeži zboží. Hlídka v uvedené prodejně zastihla místního podezřelého muže, jenž se ke svému úmyslnému jednání doznal, proto strážníci vyřešili jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

Přibližně o hodinu později požádal o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby strážníci prověřili informaci o tom, že v ulici Na Valech bránil nesprávně zaparkovaný automobil v projetí autobusu MHD. Hlídka zjistila majitele příslušného vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný muž sdělil, že o problému vyrozumí manželku, jež jeho automobil právě užívá. O chvíli později se k tomuto automobilu dostavila řidička, která po vyřešení dopravního přestupku se strážníky s vozidlem odjela.

Ve 14.30 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v ulici Obce Ležáků u vojenských kasáren volně pobíhají v okolí komunikace ovce. Při příjezdu strážníků se tam již nacházel jejich majitel a snažil se zvířata zahnat na oplocený pozemek. Hlídka setrvala na místě a pomocí výstražného světelného majáku upozorňovala řidiče projíždějících vozidel na možné nebezpečí v okolí silnice, dokud se dotyčnému muži nepodařilo všechny ovce řádně zajistit. Po dořešení celé události strážníci odjeli.

Sedm minut po patnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v ulici V Hliníkách znemožnil nesprávně zaparkovaný automobil několika vozidlům vyjetí z tamního parkoviště. Strážníci zjistili jeho řidiče a pokusili se jej kontaktovat, avšak neúspěšně. Vzhledem k této skutečnosti byla na místo přivolaná odtahová služba, aby příslušný automobil z komunikace odstranila. Před jejím příjezdem se ke hlídce dostavil odpovědný řidič, jenž po vyřešení dopravního přestupku se strážníky s vozidlem odjel.

V 15.35 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že na vyhrazených parkovacích místech na Resselově náměstí stojí několik automobilů neoprávněně, přičemž držitelé příslušných parkovacích karet nemají kde parkovat. Hlídka uvedené parkoviště prověřila a poté na čtyři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O čtvrt hodiny později vyjeli strážníci do Škroupovy ulice, jelikož tam u odbočky ke smuteční síni došlo k pádu dopravní značky na komunikaci. Protože oznamovatel sdělil, že v jejím okolí se nikdo nenacházel a k události došlo zřejmě vlivem povětrnostních podmínek, přičemž dodal, že ležící dopravní značku sám přemístil na travnaté prostranství, aby neohrožovala projíždějící automobily, hlídka tuto informaci prověřila a poté o zkorodované dopravní značce učinila zápis do knihy závad k rychlé nápravě.

V 16.16 hodin sdělila městské policii občanka, že u vchodu do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové se pohybují divoké kachny a dodala, že pojala obavu o jejich život a zdraví. Hlídka na uvedeném místě zastihla pouze jednu z nich. Tato kachna se následně vznesla a v pořádku odlétla na nedalekou travnatou plochu.

Po osmnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u budovy vlakového nádraží v ulici Čs. armády postává místní muž bez domova, na něhož doráží skupinka mladíků, již se jej zřejmě snaží svým jednáním rozčílit. Při příjezdu strážníků se dotyčný člověk pohyboval v pořádku a sám na autobusovém nádraží. Skupinu mladých lidí, již před objektem nádraží hráli míčovou hru, přičemž hrozilo, že letící míč poškodí okna či omítku budovy, hlídka z místa vykázala.

Ve 21.06 hodin byli strážníci přivoláni do Slatiňan, kde ve Štěpánkově ulici spal bezdomovec, jenž měl při sobě ležící invalidní vozík. Hlídka tohoto muže po probuzení vykázala, orientovaného místem i časem.

O čtyřicet minut později se obrátil na městskou policii občan s tím, že u jedné z budov ve Škroupově ulici stojí automobil na zeleni. Hlídka u příslušného domu zaregistrovala celkem tři nesprávně zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑