Události ze dne 5.7.2016

07.07.2016 12:34

V 9.51 hodin oznámila na lince 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Osobou podezřelou z krádeže byla žena z Hrochova Týnce, která se ke svému jednání strážníkům doznala. Přestupek hlídka vyřešila na místě uložením blokové pokuty.

Krátce po desáté hodině se na strážníky telefonicky obrátil občan, který nalezl na popelnici na nábřeží Karla Čapka odložený svazek klíčů. Hlídka svazek od oznamovatele převzala předala jej do Oddělení ztrát a nálezů při MěÚ v Chrudimi.

Po jedenácté hodině nahlásil prostřednictvím tísňové linky 156 muž z Fibichovy ulice, že před vjezdem na jeho pozemek stojí zaparkovaný automobil, který znemožňuje výjezd ze dvora. Po příjezdu hlídky se na místě žádný nesprávně zaparkovaný automobil nenacházel a výjezd ze dvora byl volný.

Před polednem vyjela hlídka do Václavské ulice, kde se podle telefonického oznámení pohybuje starší muž, který provádí zakázaný podomní prodej. Strážníci prověřili uvedenou ulici i okolí, ale podomní prodejce, jehož popis měli strážníci k dispozici, nebyl nikde zaregistrován.

Přesně ve třináct hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel podezřelý muž z Chrudimi, který se ke svému jednání doznal. Přestupek proti majetku vyřešila hlídka blokovou pokutou.

Ve 13.24 hodin požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník HZS Pardubického kraje, neboť záchranný tým prováděl resuscitaci dospělé osoby na Palackého třídě a na místě se nachází malé děti, o které je třeba se postarat. Bylo nutné vyrozumět pracovnici oddělení sociálně-právní ochrany dětí při MěÚ v Chrudimi, aby pomohla situaci vyřešit. Po příjezdu strážníků se na místě nacházela hlídka OO PČR v Chrudimi a zároveň zmocněná dospělá osoba, která se o děti postará. Přítomnost pracovnice OSPOD již tedy nebyla zapotřebí a hlídka asistenci ukončila.

Několik minut po půl třetí obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, že u jednoho z domů ve Fibichově ulici lezou děti na okna a také na stromy. Na místě hlídka zaznamenala skupinku dětí, která se přemístila do prostoru dětského hřiště. Žádné poškození majetku nebylo na místě patrné.

Po osmnácté hodině telefonicky požádal strážníky z důvodu vytížení vlastních hlídek o spolupráci operační důstojník PČR, neboť je třeba prověřit oznámení, že před restaurací v ulici Na Rozhledně mělo dojít ke rvačce. Hlídka na místě žádné protiprávní jednání nezaregistrovala. Strážníci v uvedené restauraci jednali s obsluhou, jež uvedla, že zde k žádné rvačce nedošlo a na místě byl naprostý klid. O výsledku šetření byl zpětně informován operační důstojník PČR.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑