Události ze dne 5.7.2023

10.07.2023 06:20

Po deváté hodině ranní vyjížděli strážníci do ulice Svatopluka Čecha, kde měl na jedné ze zahrad sedět na stromě papoušek. Jelikož seděl papoušek vysoko ve větvích, nebyl možný jeho odchyt.

Další dvě následná oznámení se týkala nalezených věcí. V prvém případě se jednalo o platební kartu, kterou zákaznice zapomněla v prodejně oblečení, v druhém případě šlo o peněženku, kterou občan odevzdal na informačním centru. Oba nálezy byly řádně zadokumentovány a posléze předány do oddělení ztrát a nálezů.

Po šestnácté hodině přijali strážníci oznámení o možné krádeži v obchodním domě Tesco. Šetřením na místě bylo zjištěno, že zde žena z Třibřich odcizila zboží v hodnotě 119 Kč. Jelikož se k uvedenému činu doznala, byl s ní přestupek krádeže vyřešen uložením pokuty. Odcizené zboží si žena dodatečně zakoupila.

V 16.24 hodin oznámil pracovník prodejny Penny Market v ulici Obce Ležáků, že v prostorách prodejny byly nalezeny osobní doklady. Po příjezdu na místo vyšlo najevo, že jde o dva nálezy, a to o občanský průkaz a pouzdro s doklady. Stejně jako v předchozím případě i zde byly nalezené věci zadokumentovány a dále předány do oddělení ztrát a nálezů.

Krátce po sedmnácté hodině prověřovali strážníci oznámení o odstaveném vozidle ve Václavské ulici u domu čp. 1087. Dle oznamovatele je vozidlo odemčené, stojí zde již delší dobu a mohlo by se jednat o vrak. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že u vozidla jsou odemčené přední dveře na straně řidiče. Vozidlo nevykazuje známky zákonné definice vraku. Dotazem u Policie ČR bylo zjištěno, že vozidlo není hlášené jako odcizené. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, toho se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat.

V 17.22 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o spadlém stromu. Mělo se jednat o jabloň ležící přes komunikaci vedoucí z Medlešic do Markovic. O spolupráci byli požádání hasiči, kteří provedli odklizení stromu. Obdobné oznámení bylo přijato v 17.26 hodin, tentokrát mělo dojít k nalomení velké větve stromu v ulici V Průhonech. I zde byla větev odstraněna jednotkou HZS.

V 18.45 hodin se na strážníky obrátila všímavá žena, která u kruhového objezdu v blízkosti nemocnice spatřila a posléze i oslovila dle ní zmateného muže. Ten jí sdělil, že čeká na syna, který však ani po půl hodině na místo nepřijel. Žena měla obavu o zdraví muže, neboť se pohyboval v blízkosti vozovky a jakoukoli pomoc od ženy odmítal. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže z Heřmanova Městce. Muž hlídce sdělil telefonický kontakt na svého syna, který byl následně kontaktován, dostavil se na místo a otce si od strážníků převzal do péče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑