Události ze dne 5.8.2023

07.08.2023 18:16

Před devátou hodinou dopolední se obrátila na městskou policii obyvatelka Luhanovy ulice s tím, že na balkoně svého bytu zaregistrovala zřejmě zraněného ptáka. Hlídka toto mládě holuba odchytla a následně je předala do péče pracovníků záchranné stanice živočichů.

V 11.54 hodin byli strážníci přivoláni do Svěchyňovy ulice, protože v tamním vnitrobloku parkovaly automobily na zeleni. Hlídka na těchto osm vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O tři minuty později oznámil na linku 156 obyvatel sídliště U Stadionu, že do jeho bytu vstoupil dceřin přítel, jehož přítomnost si ve své domácnosti nepřeje. Jelikož dotyčný muž se v bytě oznamovatele při příjezdu strážníků již nenacházel, hlídka majitele bytu řádně poučila.

V 16.36 hodin vyjeli strážníci do Poděbradovy ulice, neboť v tamním supermarketu se nacházela zákaznice, jež slovně napadala personál prodejny. Hlídka v tomto supermarketu kontaktovala oznamovatelku i podezřelou ženu z Heřmanova Městce. Protože obě tyto občanky shodně uvedly, že celá událost vznikla po vzájemném nedorozumění s tím, že si vše společně vyříkaly a dalšího šetření nežádají, strážníci odjeli.

Krátce před sedmnáctou hodinou městskou policii opět kontaktoval obyvatel sídliště U Stadionu s tím, že dceřin přítel se tentokrát neoprávněně zdržuje na balkoně jeho bytu. Oznamovatel strážníkům sdělil, že do jeho bytu jej vpustila jeho dcera. Protože majitel trval na tom, že dotyčného člověka doma nechce, tento muž byt v přítomnosti hlídky opustil.

Dvacet šest minut po sedmnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v opuštěném a nezajištěném domě v Novoměstské ulici se zdržují nepovolané osoby. Hlídka v uvedené budově zastihla místního muže, jenž po provedeném poučení dům opustil.

V 17.32 hodin obdržela městská policie informaci, že do bytu obyvatele sídliště U Stadionu dcera opět vpustila přítele, přičemž její otec si nepřeje, aby se u nich doma dotyčný muž zdržoval a zároveň žádal, aby jeho byt opustila i dcera, jež tam nemá trvalé bydliště. Protože majitel bytu po příjezdu strážníků svolil, že dcera doma setrvat může, její přítel byl z bytu hlídkou vykázán.

Po půl osmé byli strážníci přivoláni na Žižkovo náměstí, jelikož tam občan zpozoroval část propadlé dlažby. Hlídka inkriminované místo označila a provizorně zajistila. O zjištěných skutečnostech byl poté učiněn zápis do knihy závad k rychlé nápravě.

Sedm minut po půlnoci se obrátila na městskou policii žena s tím, že z areálu letního kina vychází hluk, jenž připomíná zvuk bubnu. Hlídka v uvedeném areálu zastihla hudebníka, jenž po poučení svého jednání zanechal.

Ve 2.26 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od místní obyvatelky, jež potřebovala pomoc strážníků. Hlídka dotyčnou ženu zastihla doma ležící po pádu na zemi, proto ji vyzvedla a nezraněnou uložila na lůžko, kde setrvala. O události strážníci následně vyrozuměli její příbuznou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑