Události ze dne 5.9.2020

08.09.2020 13:07

V 9.42 hodin oznámila žena na linku 156, že v parku T. G. Masaryka se nachází dva bezdomovci, kteří se mezi sebou hádají. Strážníci na místě zjistili, že se jednalo o muže a ženu, mezi kterými došlo pouze ke slovní rozepři. Po jednání s hlídkou místo opustili.

Ve 12.13 hodin se na strážníky obrátil pracovník ostrahy obchodního domu Albert, který nahlásil nález peněženky s doklady a finanční hotovostí. Hlídka od muže nález převzala a následně zadokumentovala. Ještě týž den se podařilo telefonicky kontaktovat majitele peněženky, který se dostavil na služebnu městské policie a peněženku si zde převzal.

Následně se na žádost operačního důstojníka PČR přesunula hlídka městské policie do sídliště U Stadionu, kde měl u domu čp. 702 někdo rozdělávat oheň. Na místě bylo zjištěno, že si zde několik osob chtělo upéct maso na grilu na dřevěném uhlí. Gril se nacházel v dostatečné vzdálenosti od bytových domů. Muž, který zde maso připravoval, hlídce uvedl, že grilování již ukončí a vše z místa odstraní. Žádné přestupkové jednání nebylo na místě zjištěno.

Krátce po patnácté hodině řešili strážníci oznámení o špatném parkování vFilištínské ulici. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

O půl hodiny později vyjížděla hlídka do Fibichovy ulice, kde se mělo nacházet vozidlo, v jehož dveřích byly ponechány klíče. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili a následně i kontaktovali majitele vozidla, ten uvedl, že si klíče vyzvedne následující den. Klíče tak byly uloženy na služebně městské policie.

Před půl osmou večerní hlídka opět na základě oznámení prověřovala parkování vozidel vFilištínské ulici. Byla zde nalezena čtyři špatně parkující vozidla, za jejichž stěrače byly umístěny výzvy.

K dalšímu oznámení vyjížděla hlídka do Sobětuch, kde mělo hlasitou hudbou docházet k rušení nočního klidu. Hlídka zde zjistila, že hudba vychází z tamní hospody. Na místě bylo jednáno s majitelem provozovny, který přislíbil ztišení hudby, což následně učinil. Následnými kontrolami bylo zjištěno, že hudba je opravdu ztišena, na místě byl klid.

V 1.36 hodin přijal operační důstojník oznámení, že v Čavisovské ulici se nachází opilý muž, který se snaží dostat do domu oznamovatele. V muži byl zjištěn občan, bydlící v nedaleké ulici, který k celé věci uvedl, že si spletl ulici a dům. Po jednání se strážníky odešel do místa bydliště.  

 


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑