Události ze dne 5.9.2023

06.09.2023 19:02

V 11.10 hodin se na služebnu městské policie dostavila žena s tím, že na Resselově náměstí právě odchytla volně pobíhajícího psíka. Strážníci uvedené zvíře převzali a dle mikročipu umístěného na těle se pokusili zjistit jeho majitele, avšak neúspěšně, proto psa následně dopravili do útulku v Sečské ulici. Přítomná pracovnice na základě místní znalosti sdělila hlídce, že zná jeho majitelku, proto bylo toto zvíře následně dopraveno do místa jejího bydliště, kde strážníci po vyřešení přestupku psa v pořádku vydali majitelce.

O sedmnáct minut později vyjeli strážníci do Škroupovy ulice, kde na zídce u tamního obchodního centra ležel muž. Při příjezdu hlídky dotyčný člověk bez domova seděl. Následně vstal a orientován místem i časem odešel pryč.

Ve 20.05 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že ve Filištínské ulici stojí na vyhrazených parkovacích místech některé automobily neoprávněně. Hlídka příslušnou ulici prověřila a poté na jedno vozidlo, stojící mimo vyznačené parkovací místo, umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce před druhou hodinou ranní se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc pracovnice zařízení pro seniory v Soukenické ulici, neboť tam došlo k pádu klienta, jemuž sama nedokázala pomoci vstát. Strážníci vyzvedli dotyčného muže po pádu nezraněného a uložili jej na lůžko, kde setrval v péči přítomné pečovatelky. Hlídka poté odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑