Události ze dne 6.1.2017

09.01.2017 13:54

Po osmé hodině ranní obdržela městská policie telefonické oznámení od občanky, která cestou domů zaregistrovala dvě nezajištěná jízdní kola, odložená u jedné z prodejen na Palackého třídě. Hlídka oba dopravní prostředky převezla na služebnu městské policie a následně je předala do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi. O nálezu byla telefonicky vyrozuměna Policie ČR.

Krátce po čtvrt na jednu byli strážníci telefonicky přivoláni do Sokolovské ulice, kde nesprávně zaparkovaný automobil bránil oznamovateli ve výjezdu z pozemku. Po příjezdu hlídky se na místo dostavil řidič vozidla, který ihned po vyřešení přestupku automobil přeparkoval.

Ve 12.34 hodin oznámila na linku 156 žena, že v prostoru autobusové čekárny v ulici Čs. armády se zdržují bezdomovci, kteří obtěžují cestující. Strážníci v čekárně zastihli dva místní muže bez domova, kteří neměli v úmyslu nikam cestovat, a proto byli hlídkou vykázáni.

Před půl druhou byli strážníci opět telefonicky přivoláni do ulice Čs. armády, kde se v autobusové čekárně nacházel tentokrát jeden bezdomovec. I tento muž bez domova musel následně čekárnu opustit.

Ve 13.53 hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, kde na parkovišti u jednoho z tamních supermarketů nesprávně zaparkovaný automobil znemožnil vyjetí z parkovacího místa jinému vozidlu. Strážníci během cesty na místo obdrželi informaci od oznamovatele, že uvedený automobil odjel, takže přítomnost hlídky již není zapotřebí.

Po tři čtvrtě na šest požádala telefonicky strážníky o asistenci pracovnice zdravotní záchranné služby, protože jejich osádka vyjela poskytnout pomoc bezdomovci k budově nádraží ČD v ulici Čs. armády. V muži bez domova byl zjištěn obyvatel Nasavrk, který neměl akutní zdravotní problémy, byl orientován místem i časem a v pořádku z místa odešel.

Několik minut před osmnáctou hodinou se na služebnu městské policie dostavil mladík, který strážníkům předal psa, jehož odchytl na Resselově náměstí, kde volně pobíhal. Hlídka tohoto psa plemene labrador převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do kotce.

V 17.53 hodin oznámil na linku 156 občan, že ve Slezské ulici nesprávně parkuje v zatáčce automobil. Strážníci kontaktovali majitelku tohoto vozidla, která se dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku automobil přeparkovala.

Krátce po dvacáté hodině upozornila strážníky telefonicky žena na nesprávně zaparkované vozidlo v Pobřežní ulici. V uvedené ulici hlídka shledala celkem osm nesprávně zaparkovaných automobilů, na které umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑