Události ze dne 6.12.2021

07.12.2021 14:32

V 8.10 hodin oznámil občan na linku 156, že na Palackého třídě, u domu č. p. 77, parkují vozidla na veřejné zeleni. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním jedné výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

Krátce po půl deváté zasahovali strážníci u partnerské hádky na ubytovně v Moravské ulici. Muž zde při hádce rozbil skleněnou výplň skříně a přitom se střepy pořezal na ruce. Hlídka muži poskytla prvotní ošetření a po dohodě s operačním střediskem ZZS jej převezla k ošetření do místní nemocnice. Celý případ byl zadokumentován a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

V 12.10 hodin se na strážníky obrátil občan, který v telefonátu uvedl, že v sídlišti U Stadionu je porucha na teplovodním potrubí, kdy v místě poruchy jsou dány zábrany, přes které však lezou děti. Muž měl obavu o jejich zdraví. Operační důstojník městské policie prověřil, kdy bude realizována oprava potrubí. Odpovědný pracovník uvedl, že v úterý 7. prosince. Uvedl rovněž, že místo je řádně zabezpečeno proti vstupu neoprávněných osob. Hlídka dále prováděla opakované kontroly daného místa, žádné děti se zde nenacházely.

Pár minut po patnácté hodině prověřovala hlídka oznámení o bezdomovcích, kteří měli na parkovišti obchodního domu Tesco obtěžovat kolemjdoucí. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že bezdomovci prostor parkoviště opustili a odchází směrem k Novoměstské ulici.

V 16.35 hodin přijali strážníci oznámení o neoprávněném parkování vozidel na vyhrazeném parkovišti na Resselově náměstí. Stejně jako při prvním oznámení, i zde byla za stěrač vozidla umístěna výzva.

O půl hodiny později vyjížděli strážníci do Slatiňan, kde na parkovišti u městského úřadu parkovalo nákladní vozidlo. Strážníci na místě zjistili, že řidič je ubytován v blízkém penzionu. O chvíli později se dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Věc byla na místě řešena domluvou.

Po devatenácté hodině řešila hlídka na žádost Policie ČR oznámení o neshodách ženy s jejím bývalým přítelem. Vše se mělo odehrávat v bytě v ulici Strojařů. Jelikož muž neměl na uvedené adrese veden trvalý pobyt, byt za přítomnosti hlídky opustil. O dvě hodiny později žena znovu volala a uvedla, že bývalý přítel obchází okolo domu a neustále jí zvoní na domovní zvonek. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že věc již prověřuje hlídka Policie ČR. Muž se na místě nenacházel.

Deset minut po čtvrté hodině ranní zasahovali strážníci v ubytovně v Moravské ulici, kde měl někdo ťukat na okna ubytovny. Strážníci zjistili, že šlo o muže z Chrudimi, který se chtěl dostat do ubytovny, kde však není ubytován. Po jednání s hlídkou z místa odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑