Události ze dne 6.12.2022

08.12.2022 07:22

V 7.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v sídlišti U Stadionu parkuje automobil na zeleni. Hlídka za stěrač příslušného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po jedenácté hodině dopolední vyjeli strážníci na parkoviště ke zdravotnickému zařízení na Palackého třídě, neboť tam komplikoval provoz nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka také na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 11.49 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že ve dvoře v ulici Dr. Václava Peška parkují nesprávně automobily. Hlídka na uvedeném místě zastihla jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přesně v poledne byli strážníci přivoláni na Resselovo náměstí, protože tam u kostela leželi na zemi dva uhynulí holubi. Hlídka tyto ptáky vyzvedla a následně je dopravila do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde je prozatím umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud budou vydáni k odborné likvidaci.

V 15.11 hodin informovala městskou policii ostraha supermarketu v Poděbradově ulici, že před jejich prodejnou leží na zemi bezdomovec. Hlídka dotyčného muže bez domova, jenž byl orientován místem i časem, vykázala.

Krátce po sedmnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Dašické ulici u vjezdu do areálu tamní společnosti leží na zemi bezdomovec. Strážníci tohoto muže podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes dvě promile alkoholu. Poté byl dotyčný člověk přepraven služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam jej hlídka dopravila a v pořádku předala do péče personálu stanice.

Ve 20.13 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v sídlišti Na Špici nesprávně parkuje několik automobilů, přičemž některé z nich stojí na zeleni nebo na chodníku a jiné zase v křižovatce, či na vyhrazených parkovacích místech určených pro vozidla invalidů. Strážníci uvedenou lokalitu prověřili a poté na dvacet čtyři vozidel umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. S přítomnými řidiči dalších čtyř nesprávně stojících automobilů vyřešila hlídka přestupky na místě.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑