Události ze dne 6.3.2021

09.03.2021 15:56

Před osmou hodinou ranní vyjeli strážníci do Fibichovy ulice, kde měly nesprávně parkovat některé automobily. Hlídka zmíněnou ulici prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů tam neshledala.

V 9.44 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Medunově ulici ve Slatiňanech nesprávně parkuje dodávkové vozidlo. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak ani v tomto případě protiprávní jednání nezaregistrovala.

O dvě hodiny později se na městskou policii obrátil obyvatel sídliště Na Větrníku s tím, že k oknu jeho bytu se opakovaně přiblížil létající dron, a dodal, že muž, který jej ovládal, následně vstoupil do bytu tamní obyvatelky. Strážníci dotyčného muže vyhledali. Ten jim předložil platnou licenci pro řízení dronu. Hlídka jej poučila o nutnosti dodržování vládních opatření a poté odjela.

V 11.58 hodin byli strážníci přivoláni ke kostelu sv. Kateřiny, kde se zdržovala skupinka mladých lidí, již neměli zakryté dýchací cesty. Po náležitém poučení hlídkou a vyřešení jejich počínání se těchto pět lidí rozešlo.

Třicet pět minut po čtrnácté hodině informoval městskou policii muž o tom, že na louce u Trpišova zpozoroval ležící skupinu osob, načež pojal podezření, že se může jednat o uprchlíky z cizího státu. Hlídka uvedenou lokalitu prověřila, avšak tyto lidi tam nezaregistrovala.

Přesně v devatenáct hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v ubytovně v Moravské ulici jeden z jejích obyvatelů hlasitě bouchá dveřmi. Strážníci po příjezdu do uvedeného zařízení jednali s dotyčným mužem, jenž uvedl, že jeho jednání předcházela slovní rozepře s přítelkyní. Hlídka tohoto obyvatele poučila, a protože k poškození dveří nedošlo, odjela.

Ve 23.23 hodin požádal o příjezd strážníků do ulice Víta Nejedlého občan, jenž uvedl, že byl napaden svou družkou. Hlídka následně zjistila, že mezi oběma osobami se jedná o dlouhodobé spory, proto celou událost zadokumentovala a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑