Události ze dne 6.3.2023

08.03.2023 13:25

V 8.25 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že v ulici Bohuslava Martinů parkuje automobil v místě, kde brání popelářskému vozu ve vyprázdnění nádob s odpadem. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitele uvedeného automobilu a kontaktovali jej. Dotyčný muž se vzápětí dostavil na místo a po vyřešení přestupku s hlídkou vozidlo přeparkoval.

Po jedenácté hodině kontaktovala strážníky se žádostí o pomoc místní žena, jež sdělila, že bude třeba, aby hlídka poskytla asistenci zdravotníkům při přemístění jejího nemohoucího manžela ze sanitního vozu do bytu. Operátor městské policie dotyčnou občanku poučil o tom, že momentálně nemá ve službě k dispozici potřebný počet strážníků a poté ji požádal, zda by měla možnost zajistit další osoby, potřebné k transportu manžela, z řad rodiny, či známých, jež by hlídce s jeho přemístěním pomohly. Vzhledem k tomu, že to nebylo možné, žena uvedla, že tentokrát požádá o pomoc hasiče.

Osm minut po poledni bylo oznámeno na linku 156, že v křižovatce ulic Filištínská a Široká leží na chodníku uhynulý holub. Hlídka tohoto ptáka vyzvedla a poté jej dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde holuba uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci.

Ve 12.21 hodin se obrátil na městskou policii občan s tím, že zaregistroval závadu na jednom ze semaforů umístěných u křižovatky na Borzně, kde nefungoval světelný signál červené barvy určený chodcům. Operátor městské policie tuto informaci předal příslušnému pracovníkovi Technických služeb, jenž poté všechny semafory na uvedeném místě prověřil, přičemž žádnou závadu v jejich funkčnosti neshledal.

Krátce před třináctou hodinou byli strážníci přivoláni do obchodního centra ve Škroupově ulici, neboť tam ve vestibulu ležel bezdomovec, jenž odmítl odejít. Hlídka po příjezdu dotyčného muže z budovy vykázala, orientovaného místem i časem.

Ve 14.11 hodin obdržela městská policie informaci, že tentokrát na ulici před nákupním centrem ve Škroupově ulici leží na zemi bezdomovec. Hlídka i tohoto muže z místa vykázala, orientovaného místem i časem.

Přibližně o půl hodiny později vyjeli strážníci do Janderova, protože se tam ke kráčející občance přidal cizí volně pobíhající pes, jehož majitel se poblíž nenacházel. Hlídka tuto fenu středního vzrůstu bez evidenční známky odchytla a poté ji v pořádku umístila do připraveného kotce v útulku v Sečské ulici.

Patnáct minut před patnáctou hodinou se obrátil na městskou policii občan s tím, že na lavičce u obchodního centra na Borzně leží bezdomovec. V přítomnosti strážníků se dotyčný člověk, orientovaný místem i časem, řádně posadil a na lavičce setrval. Hlídka jej poučila a poté odjela.

V 16.21 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Topolské ulici se zdržuje v autobusové čekárně bezdomovec, přičemž v jeho okolí se nachází nepořádek. Strážníci dotyčného muže, jenž nikam necestoval, z prostoru zastávky vykázali. Odložený odpad byl následně uložen do příslušných nádob na odpad.

Před sedmnáctou hodinou přivolala strážníky do ulice Přemysla Otakara žena, jež zpozorovala, kterak tam děti hrají míčovou hru, přičemž jejich balon dopadal na fasádu tamního domu. Hlídka prověřila příslušnou ulici i její okolí, avšak tyto osoby tam nezastihla.

Ve 20.32 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že ve Slatiňanech u prodejny potravin leží na zemi neznámý muž. Strážníci na uvedeném místě zastihla oznamovatelku, jež sdělila, že dotyčný člověk před jejich příjezdem vstal a odešel pryč. Hlídka poté prověřila přilehlé okolí, avšak s negativním výsledkem.

Čtyři minuty před dvacátou první hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v podchodu v ulici Čs. armády se zdržuje muž, jenž má na hlavě kapuci, přičemž oznamovatel dodal, že by se mohlo jednat o sprejera. Do zmíněného podchodu se dostavili strážníci společně s policisty, avšak nikoho tam nezastihli. Žádné čerstvé znečistění stěn podchodu barvou nebylo zjištěno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑