Události ze dne 6.4.2022

07.04.2022 11:12

Po sedmé hodině dopolední obdržela městská policie informaci o tom, že ve Smetanově ulici parkuje před jedním z vjezdů na pozemek cizí automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 9.35 hodin byli strážníci přivoláni do Koželužské ulice, neboť tam u sportovního areálu děti s paní učitelkou zaregistrovaly odložené injekční stříkačky. Hlídka tyto předměty vyzvedla, uložila je do speciálního boxu a poté je dopravila k odborné likvidaci.

Před polednem bylo oznámeno na linku 156, že také u smuteční síně ve Škroupově ulici se nachází odložená injekční stříkačka. Hlídka i tento předmět vyzvedla a předala k odborné likvidaci.

Ve 12.10 hodin vyjeli strážníci k supermarketu v ulici Obce Ležáků, jelikož tam seděli na lavičce podnapilí bezdomovci, již pokřikovali na kolem jdoucí lidi. Hlídka tyto osoby, orientované místem i časem, pro nevhodné chování z místa vykázala.

O několik minut později upozornil městskou policii občan, že na Tyršově náměstí stojí neoprávněně cizí automobil na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 13.15 hodin obdrželi strážníci informaci, že u budovy školy na Školním náměstí se zdržují pokřikující bezdomovci. Hlídka po příjezdu tyto osoby poučila a následně je z okolí školy vykázala.

Před čtrnáctou hodinou kontaktoval městskou policii občan s tím, že během dopolední úklidové akce nalezl v ulici Obce Ležáků ve křoví cizí doklady. Strážníci tyto předměty od muže převzali a poté je odevzdali do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

V 17.23 hodin přivolal strážníky do České ulice tamní obyvatel, jenž zpozoroval, kterak sousedka znečistila veřejnou komunikaci. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že dotyčná žena u vstupu na svůj pozemek zametala úlomky větví, jež pocházely ze sousedova stromu s tím, že některé z nich během této své činnosti odmetla až na přilehlou vozovku. Uvedená občanka v přítomnosti strážníků i svého souseda úklid dokončila a řádně zametla i komunikaci. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala. Strážníci oba přítomné lidi poučili a poté odjeli.

Krátce před dvacátou druhou hodinou požádala o spolupráci městskou policii Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že u jednoho z domů v Čáslavské ulici leží opilý muž. Při příjezdu strážníků tento místem i časem orientovaný místní obyvatel seděl na schodech budovy. Jelikož se cítil zdravotně v pořádku, hlídka jej vykázala.

Ve 22.57 hodin vyjeli strážníci do Moravské ulice, protože na okno obyvatelky tamní ubytovny tloukl její bývalý přítel. Hlídka dotyčného muže, jenž se hodlal v tuto dobu domlouvat s bývalou partnerkou na péči o jejich společné děti, vykázala.

Před třetí hodinou ranní oznámila prostřednictvím linky 156 občanka, že její dceři doma ubližuje přítel. Strážníci tuto příbuznou oznamovatelky kontaktovali, přičemž vyšlo najevo, že mezi ní a jejím druhem doma došlo ke slovní potyčce. Následně, když dotyčný muž odcházel pryč, na dvorku ve vzteku povalil popelnice a rozbil květináč. Vzhledem k tomu, že poškozená žena si nepřála celou událost jakkoli šetřit a po strážnících ničeho nežádala, hlídka odjela.

Ve 4.05 hodin se obrátil na městskou policii občan s tím, že v jedné z ulic právě zpozoroval podezřelého muže s lopatou. Po příjezdu strážníků bylo zjištěno, že se jedná o člověka z předchozího oznámení, jenž v tichosti uklízel znečistění dvorku, které před tím ve vzteku způsobil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑