Události ze dne 6.7.2021

07.07.2021 16:40

Po jedenácté hodině dopolední se na služebnu městské policie dostavil muž, jenž informoval strážníky o tom, že v Lázeňské ulici zaregistroval uvázaného psa, v jehož okolí se nikdo nenacházel, přičemž toto zvíře budilo dojem, že je zraněné. Strážníci u tohoto psa zastihli jeho majitelku, jež uvedla, že zvíře se vzhledem k vysokému věku již nedokáže postavit na zadní nohy, a přislíbila, že po jeho napojení vodou, pro kterou šel právě její syn, zajistí pro psa odpovídající veterinární péči.

V 15.45 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice U Valchy, kde nesprávně parkovaly automobily. Hlídka za stěrače těchto dvanácti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Deset minut po sedmnácté hodině informoval městskou policii občan o tom, že u divadla v ulici Čs. partyzánů nalezl cizí peněženku s doklady, a požádal strážníky, aby jejího majitele o nálezu vyrozuměli, neboť mu hodlá peněženku vrátit osobně. Protože hlídce se telefonický kontakt na dotyčného muže nepodařilo zjistit, informovali jej o nálezu jeho peněženky prostřednictvím sociální sítě. Když o této skutečnosti strážníci o chvíli později informovali nálezce, tento muž jim sdělil, že nalezenou peněženku již v pořádku předal majiteli, jenž se dostavil k divadlu, kde svou peněženku hledal.

V 18.33 hodin byli strážníci přivoláni k restauraci v ulici Čs. partyzánů, protože tam bezdomovci oslovovali přítomné hosty a žádali po nich peníze. Protože hlídka v uvedeném podniku osoby bez domova nezastihla, prověřila okolí, až tyto dva muže zpozorovala v parčíku v Husově ulici, kde je řádně poučila.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑